۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب : ۴۳۱۰۴

نسخ دفترچه قبلی در هنگام تعویض از درجه اعتبار ساقط می شود

 
کریمی گفت:تدابیری اتخاذ شده که در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شود.


بهروز کریمی مدیر کل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: به منظور صیانت از منابع سازمان،پیشگیری از تضییع حقوق ذینفعان و ممانعت از سوء استفاده های احتمالی، در زمان تعویض دفترچه درمانی، نسخه های موجود در دفترجه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند.
کریمی گفت: از آنجا که ممکن است نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی، مورد سوء استفاده توسط افراد سودجو قرار گیرد و از این طریق خسارات قابل توجهی به این سازمان ، بیمه شده ها و افراد ذینفع وارد شود، در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شود.
وی بیان کرد: با اجرای این مکانیسم ممکن است در مواردی نسخه های دارو، آزمایش و... که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته اند نیز ابطال و مشکلاتی برای مخاطبان ایجاد شود، از این رو به منظور به حداقل رساندن تبعات مکانیسم یادشده برای مخاطبان، کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری ها قبل از تعویض دفترچه در صورت مشاهده نسخ استفاده نشده موضوع را به بیمه شده اطلاع می دهند.
مدیر کل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه شدگان خواست حتی المقدور پس از اتمام تمامی برگ های دفترچه و بهره برداری از آنها در مراکزی از قبیل داروخانه ها، آزمایشگاه ها و ... اقدام به تعویض دفترچه کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين