۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۴۳۱۲۵

اشرف غنی: توانایی تامین امنیت افغانستان بدون حضور آمریکا را داریم


غنی در دیدار با رئیس مجلس آمریکا در خصوص کاهش نظامیان آمریکایی گفت: در حال حاضر 94 درصد عملیات‌ها از سوی نیروهای امنیتی افغانستان انجام می‌شود و نظامیان ما این ظرفیت را دارند که از وطن و مردم خود دفاع کنند.
اشرف غنی: توانایی تامین امنیت افغانستان بدون حضور آمریکا را داریم
 «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان با «نانسی پلوسی» رئیس مجلس و شماری از اعضای کنگره آمریکا دیدار و گفتگو کرد.
مسایل امنیتی، روند صلح و دیدگاه رئیس جمهور در این خصوص، مبارزه افغانستان با گروه‌های تروریستی و مواد مخدر از جمله موضوعات مهم این دیدار بود.
غنی در ابتدای این دیدار دیدگاه دولت افغانستان درباره صلح و حفاظت از دستاوردهای دو دهه گذشته را تشریح کرد.
وی در خصوص کاهش نیروهای آمریکایی و تاثیر آن بر وضعیت منطقه و افغانستان گفت: در حال حاضر 94 درصد عملیات‌ها از سوی نیروهای امنیتی افغانستان انجام می‌شود و نظامیان ما این ظرفیت را دارند که از وطن و مردم خود دفاع کنند.
رئیس جمهور افغانستان در مورد روند صلح خاطر نشان کرد: باید فرصت‌ها و تهدیدات به صورت دقیق ارزیابی شود و حکومت افغانستان این اراده، تدبیر و توانایی را دارد که فرصت را به صلح پایدار در افغانستان تبدیل کند.

 
غنی در ادامه این دیدار تروریسم را خطر مشترک میان افغانستان و آمریکا دانست و گفت: ما هنوز هم در میان مدت و درازمدت با خطرات مشترک مواجه هستیم و باید با این تهدیدات به صورت مشترک مبارزه صورت گیرد.
وی در پایان با بیان اینکه طالبان در قاچاق مواد مخدر درگیر است، تاکید کرد: شاهد تغییر چشمگیر و اقدامات عملی از سوی پاکستان در خصوص مبارزه با تروریم نبوده ایم و پناهگاه‌های طالبان در این کشور مشکلی است که نیاز به آن رسیدگی شود
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين