۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : ۴۳۱۴۶

پاسخ وزیر خارجه عربستان به سوالی درباره گسترش روابط ریاض و تل‌آویو

 
علیرغم تلاش پشت پرده ریاض برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، وزیر خارجه عربستان زمان گسترش روابط بین پادشاهی آل سعود و رژیم صهیونیستی را مشروط به توافق فلسطین و این رژیم دانست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک عربی، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در پاسخ به پرسشی درباره تاریخ توسعه روابط بین ریاض و تل آویو، مدعی شد: توسعه روابط بین پادشاهی و اسرائیل تنها پس از امضای توافق نامه صلح با فلسطینی‌ها صورت خواهد گرفت. هر توافقنامه صلح باید مطابق با شرایط فلسطین باشد.
این روزنامه جزئیات بیشتر درباره اظهارات وزیر سعودی منتشر نکرد. پنجشنبه گذشته وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه اختصاصی با العربیه ادعا کرده بود سیاست ریاض با موضع فلسطین سازگار است و عربستان کاملا حامی فلسطین است و هیچ گونه ارتباطی با اسرائیل ندارد. 
وی همچنین در واکنش به برخی گزارش‌ها مبنی بر توسعه روابط با رژیم صهیونیستی گفت: هیچ برنامه‌ای برای دیدار با سران اسرائیل وجود ندارد و روابط کشور‌های عربی با اسرائیل مشروط به راه حلی برای توافق میان فلسطین و اسرائیل است.
فرحان در حالی برقراری روابط با اسرائیل را منوط به توافق با فلسطین دانسته که ریاض و تل آویو، روابط خود را به طور غیر رسمی پیش می‌برند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين