۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۴۳۱۶۹

ترکیه، امارات را به فتنه‌انگیزی در این کشور متهم کرد


وزیر کشور ترکیه گفت که امارات برای فتنه‌انگیزی و ایجاد آشوب در ترکیه تلاش می‌کند.
ترکیه، امارات را به فتنه‌انگیزی در این کشور متهم کرد
«سلیمان صویلو» وزیر کشور ترکیه با اشاره به تلاش‌های امارات برای فتنه‌انگیزی در این کشور گفت که تا کنون چندین نفر در ارتباط با این مسئله بازداشت شده‌اند که امارات آن‌ها را با هدف ایجاد آشوب در ترکیه تحریک کرده بود.
صویلو در مصاحبه با شبکه الجزیره افزود که گزارشات مربوط به اینکه ترکیه قصد اعطای تابعیت به معارضان کشورهایی همچون مصر، سوریه و عراق را دارد، تکذیب کرد و گفت که این‌ها فتنه‌ای است که ترکیه هرگز تسلیم آن نخواهد شد.
او گفت که امارات برای ایجاد آشوب و فتنه‌انگیزی و آسیب زدن به ترکیه تلاش می‌کند و «محمد دحلان» مشاور «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی در فهرست افراد تحت تعقیب ترکیه به عنوان یک تروریست قرار دارد چرا که او برای فتنه‌انگیزی تلاش می‌کند.
وزیر کشور ترکیه همچنین با اشاره به اینکه بیش از چهار میلیون نفر از اتباع کشورهای عربی در ترکیه زندگی می‌کنند، افزود: «افرادی که جان آن‌ها در معرض خطر باشد ما آن‌ها را به کشورهایشان نمی‌فرستیم ما سعی می‌کنیم روند مهاجرت به ترکیه را مدیریت کنیم نه اینکه از آن ممانعت کنیم».
این وزیر ترکیه همچنین از اینکه «محمد عبدالحفیظ» جوان مصری از ترکیه به کشور بازگردانده شده، ابراز تأسف کرد و گفت که این امر به اشتباه صورت گرفته و مسئولان آن مجازات خواهند شد و اعطای تابعیت به همسر عبدالحفیظ نیز در حال انجام است.
صویلو همچنین گفت که ترکیه تا به امروز به حدود ۱۱۲ هزار سوری تابعیت داده و ترکیه هرگز اجازه رفتار نژادپرستانه با این افراد را نخواهد داد و عاملان آن را مجازات خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين