۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب : ۴۳۱۹۶

کرونا جشن‌های تولد امپراتور ژاپن را به تعطیلی کشاند

 
در پی شیوع ویروس کرونا، ژاپن جشن‌های عمومی به مناسبت تولد امپراتور جدید این کشور را لغو کرد.
کرونا جشن‌های تولد امپراتور جدید ژاپن را به تعطیلی کشاندبه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مقامات ژاپنی در بیانیه‌ای رسمی اعلام کردند به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشن‌های عمومی به مناسبت تولد امپراتور ناراهیتو لغو شده است.
در بیانیه نهاد امپراتوری ژاپن آمده است: با توجه به شرایط مختلف، ما تصمیم به لغو برنامه بازدید عمومی از کاخ به مناسبت تولد اعلیحضرت گرفتیم. حضور اعلیحضرت در صبح (روز تولد) و نیز امضای کتاب تبریک لغو شد.
امپراتور ناراهیتو سال گذشته توانست به تخت قدرت بنشیند و پس از کناره گیری پدرش ۱۲۶ امپراتور ژاپن شد. ۲۳ فوریه اولین تولد او به عنوان امپراتور ژاپن خواهد بود، اما به دلیل نگرانی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا این مراسم لغو شد.
هفته گذشته توکیو اولین مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد. بیش از ۲۰۰ نفر تاکنون در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شدند. در حل حاضر ویروس کرونا دست کم هزار و ۷۷۰ قربانی در چین داشته و بیش از ۷۰ هزار نفر در سراسر دنیا به این ویروس مبتلا شدند.
وزارت بهداشت چین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته یکصد نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب شمار جان باختگان این ویروس در چین به ۱۶۹۶ تن رسید. در بیانیه وزارت بهداشت چین آمده است: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۹۰۰ مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است که شمار مبتلایان را به رقم بی سابقه ۵۸ هزار مورد رساند.
از دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان استان هوبی ویروسی با نام کرونا شیوع پیدا کرد که تا به امروز با آلوده کردن بیش از ۶۰ هزار نفر در سراسر جهان که بیشتر آن‌ها چینی هستند توجه همگان را به خود جلب کرده است. این ویروس تاکنون به ۲۵ کشور جهان راه یافته است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين