۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب : ۴۳۱۹۷

مسعود بارزانی و حلبوسی دادن رای اعتماد به دولت علاوی را مشروط کردند

 
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و رئیس مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه‌ای دادن رای اعتماد به دولت نخست‌وزیر جدید این کشور را مشروط کردند.
مسعود بارزانی و حلبوسی دادن رای اعتماد به دولت علاوی را مشروط کردندبه گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، مسعود بارزانی و محمد حلبوسی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و رئیس مجلس نمایندگان این کشور، رأی اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی، نخست‌وزیر جدید عراق، را به برخی مسائل از جمله حضور همه گروه‌های عراقی در دولت، مشروط کردند.
آن‌ها گفتند همه گروه‌های عراقی باید در دولت آینده این کشور حضور داشته باشند و دولت باید به همکاری با ائتلاف بین‌المللی در مقابله با تروریسم ادامه دهد.
دو طرف با انتشار بیانیه مشترک، تاکید کردند در برنامه دولت باید رویکرد واضح و روشنی برای برگزاری انتخابات زودهنگام در سریع‌ترین زمان ممکن وجود داشته باشد تا مطالبات تظاهرکنندگان تأمین شود.
دولت همچنین باید طرحی برای قدرت یافتن دوباره موسسات دولتی، پایان دادن به مداخلات خارجی و منحصر کردن سلاح در دست دولت عراق داشته باشد.
در این بیانیه آمده است: دو طرف درباره تلاش با همکاری گروه‌های سیاسی عراق برای برون رفت از بحران کنونی و برقراری دوباره ثبات در کشور توافق کردند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين