۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۴۳۲۲۵

ادامه خشم غرب از عملیات ادلب| سوئد خواستار فشار اروپا علیه سوریه شد


وزیر خارجه سوئد هم راستا با مخالفت‌های غرب با عملیات پاکسازی تروریست‌ها در استان ادلب، تشدید فشار اتحادیه اروپا بر سوریه را خواستار شده است.

ادامه خشم غرب از عملیات ادلب| سوئد خواستار فشار اروپا علیه سوریه شد
«آن لینده» وزیر خارجه سوئد بعد از حضور در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواستار تشدید فشار اروپا بر دولت بشار اسد شده و عملیات ارتش سوریه در ادلب را محکوم کرده است.
به نوشته «ینی شفق»، وزیر خارجه سوئد بعد از حضور در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل، مطلبی در فیس بوک خود منتشر کرده و عملیات ارتش سوریه در استان ادلب برای پاکسازی آن از تروریست‌ها را «وحشتناک» خوانده است.
«آن لینده» از اتحادیه اروپا خواست، فشار بر «رژیم بشار اسد» را به منظور مقابله با عملیات ارتش سوریه در استان ادلب تشدید کند.
صحبت‌های وزیر خارجه سوئد در حالی مطرح شده که اتحادیه اروپا روز گذشته در واکنش بهخ پیشروی‌های ارتش سوریه در عملیات پاکسازی و آزادسازی استان ادلب از تروریست‌ها، تحریم‌ها علیه سوریه را تشدید کرد. در بیانیه اتحادیه اروپا تصریح شد: «پارلمان اتحادیه اروپا امروز ۸ بازرگان برجسته و دو نهاد مرتبط با بازرگانان نظام سوریه و حامیانش را در لیست تحریم‌ها قرار داد».
تحریم‌های جدید، انسداد دارایی‌های بانک مرکزی سوریه در اروپا و علاوه بر آن تحریم نفتی و محدودیت‌هایی در زمینه سرمایه‌گذاری در سوریه را نیز شامل می‌شود
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين