۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۴۳۲۸۸

بیماری چشمی دردناک ارمغان تغذیه نامناسب

 
یک جراح و متخصص چشم پزشکی گفت: بیماری «دژنراسیون ماکولا» یک بیماری چشمی است که به علت تغذیه نامناسب رخ خواهد داد.
بیماری چشمی که به علت تغذیه نامناسب بروز می‌کند!
قاسم فخرایی فوق تخصص گلوکوم، جراح و متخصص چشم پزشکی درباره بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» گفت: بیماری «دژنراسیون ماکولا» یک بیماری چشمی است که در میان سنین بالای ۵۰ سال همراه با کهولت سن بروز پیدا می‌کند.
او افزود: بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» باعث افت بینایی خفیف و شدید چشم می‌شود، اما نابینایی مطلق را به دنبال نخواهد داشت.
این متخصص چشم پزشکی با اشاره به انواع بیماری‌ چشمی «دژنراسیون ماکولا» اظهار کرد: نوع غیر عروقی در بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» باعث از بین رفتن سلول‌های باقی مانده چشم می‌شود و عروق جدیدی در این بیماری شکل نخواهد گرفت، البته ناگفته نماند که در این نوع بیماری هیچ اقدام موثری نمی‌توانیم انجام دهیم.
او افزود: در نوع غیر عروقی بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» دارو‌هایی تحت تاثیر مکمل‌های غذایی و آنتی اکسیدان برای بیمار تجویز می‌شود، اما نتیجه درمان آن‌ها بسیار سخت خواهد بود و فقط می‌توان جلوی پیشرفت این بیماری را در شرایط خاص به صورت محدود گرفت.
فخرایی تصریح کرد: در نوع عروقی بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» افت بینایی اگر در مرکز ماکولا باشد شدیدتر خواهد بود و متخصصان باید با تجویز دارو‌های مخصوص به معالجه بیمار اقدام کنند.
این فوق تخصص گلوکوم درباره عوامل موثر در ابتلا به بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» گفت: شانس ابتلا به بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» در افرادی که به مصرف زیاد دخانیاتی مانند سیگار می‌پردازند و همچنین از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان کمتر مصرف می‌کنند بیشتر است.
بیماری
عوامل پیشگیری کننده از بروز بیماری «دژنراسیون ماکولا»
این جراح و متخصص چشم پزشکی درباره عوامل موثر درجهت جلوگیری از ابتلا به بیماری «دژنراسیون ماکولا» گفت: استفاده از عینک‌های آفتابی مناسب و مصرف موادغذایی دریایی به علت امگا ۳ و آنتی اکسیدان موجود در آن‌ها به عنوان تغذیه مناسب افراد برای جلوگیری از ابتلا به بیماری «دژنراسیون ماکولا» توصیه می‌شود.
فخرایی در پایان گفت: متخصصان چشم پزشکی با گذراندن جلسات متعدد می‌توانند با تزریق دارو به داخل چشم نوع عروقی بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» را تا حدودی درمان کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين