۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۴۳۳۹۴

۹ مناسبت جدید به تقویم سال ۹۹ اضافه شد


حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران مصوبه‌ای را برای اجرا ابلاغ کرد که به استناد آن و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۹ مناسبت جدید به تقویم رسمی کشور در سال ۹۹ اضافه شده است.
9 مناسبت جدید به تقویم سال 99 اضافه شد
شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 825 مورخ سوم دی 98، مصوبه تعیین مناسبت‌های جدید تقویم رسمی سال 99 هجری شمسی را که در تاریخ 26 مرداد امسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شده بود، به تصویب رساند.
بر اساس این مصوبه که به امضای روحانی به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و برای اجرا نیز در روزنامه رسمی کشور منتشر شده، 15 رمضان به عنوان روز اکرام و تکریم خیرین، 6 فروردین ولادت زرتشت، سوم اردیبهشت سالروز شهادت امیر سپهبد قرنی، سوم اردیبهشت روز معماری، هفتم تیر سالروز بمباران شیمایی شهر سردشت، چهارم مرداد روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی، 18 مرداد روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم، پنجم مهر روز جهانی گردشگری - روز گردشگری و 14 اسفند روز احسان و نیکوکاری - روز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه تعیین شدند.
همچنین بر اساس تبصره این مصوبه، روز هشتم مرداد به عنوان بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی از ضمیمه تقویم به متن تقویم انتقال می‌یابد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين