۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب : ۴۳۴۷۵

فروش ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی محصولات ‌شرکت‌های دانش‌بنیان / اقتصاد دانش‌بنیان ارزش افزوده فراوانی ‌وارد کشور می‌کند

فروش ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی محصولات ‌شرکت‌های دانش‌بنیان / اقتصاد دانش‌بنیان ارزش افزوده فراوانی ‌وارد کشور می‌کند
به گزارش بیان ما؛  سورنا ستاری شامگاه سه‌شنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی اظهار داشت: باید از سرمایه بخش خصوصی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک بهره گرفت و صندوق پژوهش و نوآوری استان قرار است این مهم را برعهده بگیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: باید در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان از پول و کمک دولت فاصله گرفت البته دولت در حوزه افزایش سرمایه صندوق پژوهش و نوآوری کمک‌های لازم را به صورت بلاعوض صورت خواهد داد.
ستاری با اشاره به اینکه زیست‌بوم دانش و فناوری در خراسان رضوی شکل گرفته است تاکید کرد: بنگاه‌های اقتصادی استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تشکیل شده‌اند و باید از این ظرفیت برای حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان بهره گرفت؛ اقتصاد دانش‌بنیان ارزش افزوده فراوانی را وارد کشور می‌کند و نمونه آن را می‌توان در تولید داروی فاکتور هفت و هشت اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه این مهم توسط داروسازی ثامن در مشهد انجام شده است گفت: دولت هزینه‌ها را در جای درست خود در حوزه پژوهشی صورت نداده؛ امروز شاهد هستیم پژوهشکده‌هایی ایجاد شده که حقوق‌بگیر دولت هستند در حالی که این مسئله باید به سازمان‌ها واگذار شود؛ بدون حضور بخش خصوصی چیزی از پژوهش بیرون نمی‌آید.
وی با تاکید بر اینکه باید از پژوهش دولتی فاصله گرفت ادامه داد: دولت در حوزه پژوهش صرفا باید زیرساخت‌ها را فراهم کند اما تولید محصول برعهده بخش خصوصی است؛ شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های اخیر در کشور رشد قابل توجهی داشته ‌و امروز شاهد هستیم که 5000 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالند و 900 هزار میلیارد تومان محصول نیز سال گذشته فروش داشته‌اند.
انتهای پیام/281/ش
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين