۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۴۳۵۱۷

آمادگی سازمان نظام روان‌شناسی برای «مدیریت استرس کرونا» در کشور


رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در نامه ای به وزیر بهداشت آمادگی روان شناسان و مشاوران را برای کمک به مدیریت استرس کرونا در کشور اعلام کرد
آمادگی سازمان نظام روان‌شناسی برای «مدیریت استرس کرونا» در کشور
 محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره طی نامه‌ای به وزیر بهداشت آمادگی روان شناسان و مشاوران را برای مدیریت استرس کرونا اعلام کرد.
در این نامه است:ضمن سپاس از مجاهدت‌های جناب‌عالی و مجموعه همکاران در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می‌رساند: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است؛ صد البته این شرایط عوارضی خطرناک‌تر از ویروس کرونا را در پی دارد (متعاقباً گزارشی در این باره ارائه می‌شود). 
سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از 30 هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله: تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد.
در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. 
در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود. از دستوری که می‌فرمائید، سپاسگزارم. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين