۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۴۳۸۹۳

با فرمانده جدید سپاه کرمان و همرزم حاج قاسم سلیمانی آشنا شوید + سوابقصبح امروز سردار حسین معروفی به عنوان فرمانده جدید سپاه ثارالله استان کرمان معرفی شد.
 
با فرمانده جدید سپاه کرمان و همرزم حاج قاسم سلیمانی آشنا شوید + سوابق
صبح امروز و طی مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه مراسم سردار حسین معروفی به عنوان فرمانده جدید سپاه ثارالله استان کرمان معرفی شد.
سردار معروفی در سال 1344 در شهر بابک استان کرمان به دنیا آمد و دوران کودکی و جوانی خود را در این شهر گذراند. با آغاز مبارزات انقلاب مردم علیه رژیم ستم شاهی وی به همراه خانواده‌اش به صف مبارزین علیه رژیم شپاه پیوست و رهبری دانش آموزان شهر بابک در مبارزات را برعهده داشت.
با آغاز جنگ تحمیلی به سپاه پاسداران استان کرمان پیوست و در سن 17 سالگی داوطلبانه به عنوان یک آرپی‌جی زن به جبهه رفت. با تشکیل تیپ 41 ثارالله به این تیپ پیوست و به مرور مسئولیت های مختلف را طی کرد تا در عملیات خیبر به عنوان فرمانده گردان 417 وارد عملیات شد و از آن به بعد همرزم سردار سلیمانی در این لشکر شد.
استان کرمان , سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
سردار معروفی در دوران دفاع مقدس در کنار حاج قاسم سلیمانی- نشسته از چپ نفر سوم
سال 1367 در تک سراسری عراق در منطقه سه راه حسینیه به اسارت دشمن بعثی در می آید و به مدت دوسال مفقود الاثر می شود تا اینکه در سال 69 به میهن اسلامی باز می‌گردد. همین اسارت بهانه ای می‌شود تا او کتاب خاطراتش با عنوان فرزندان حاج قاسم را بنویسد که یکی از پرفروش ترین کتاب‌های دفاع مقدس است.
سردار معروفی در این کتاب متن نامه‌ای که سردار سلیمانی در سال 86 خطاب به او نوشته است را منتشر کرده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
برادر عزیز و خوبم و یادگار بهترین‌های عمرم، جناب آقای معروفی، سلامٌ علیکم
از نامه ابراز محبتت، خصوصاً دو قطعه عکسی که در ساعت سختی و گرفتاری به من آرامش داد صمیمانه تشکر می‌کنم.
عزیز برادر! هیچ وقت سخاوت شما در جان دادن در راه خدا [را] نمی‌توانم فراموش کنم و درود می‌فرستم بر معروفی که آن روز دیدیم، و برای حسین امروز. از خدا عاقبت بخیری طلب دارم. معروفی عزیز شما در جایی معروفید که ماها در خاکسترهای آنها هم جایی نداریم.
دوست عزیزم همیشه در خدمت شما هستم. هر وقت شما فکر کنید نزدیک‌ترین دوستی که در خدمت‌تان خواهد بود، ان‌شاءالله من هستم.
برادر عزیز! سعی کن همیشه بوی معروفی آن زمان را بدهی و همه این احساس را بنمایند.
برادرم، به خانواده و بچه‌ها سلام برسان و مرا دعا کن چون به‌شدت محتاجم. دعا کن تا سال دیگر در راه او پاره‌پاره شده باشم.
برادر کوچکت قاسم – 07/06/1386 – ساعت هشت صبح میلاد با سعادت منجی عالم بشریت
استان کرمان , سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
پس از پایان جنگ تحمیلی به لشکر ثارالله باز می‌گردد و عهده دارد مسئولیت‌های مختلفی در این لشکر می‌شود تا جایی که سردار سلیمانی از او به عنوان جوان ترین فرمانده لشکر ثارالله یاد می‌کند. اما شاید مهمترین مسئولیت سردار معروفی در لشکر ثارالله را بتوان فرماندهی او بر تیپ سید الشهدا این لشکر آنهم در زمان زلزله بم دانست که این تیپ به فرماندهی سردار معروفی نقش بارزی در امداد رسانی به زلزله زدگان این شهر ایفا می‌کند.
وی پس از این دوران به ستاد نیروی زمینی سپاه رفته و معاون فرهنگی این نیرو می‌شود. اما پس از چندی برای فرماندهی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان انتخاب می‌شود و تا سال 97 در این سمت باقی می‌ماند و نقش مهمی در بر قراری امنیت استان سیستان و بلوچستان و مبارزه با اشرار و گروهک‌های تروریستی ایفا می‌کند.
استان کرمان , سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
تیرماه سال 97 به سپاه نینوا استان گلستان می‌رود و فرماندهی این سپاه را به عهده می‌گیرد. سردار معروفی که در دروان خدمت در جنوبشرق کشور به خوبی توانسته بود وحدت بین شیعه و سنی را تحکیم کند این بار هم به استانی می‌رود که وحدت بین شیعه و سنی در آن حرف اول را می‌زند سردار معروفی به خوبی با چنین آشنایی دارد.
استان کرمان , سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
اما تجربیات سردار معروفی در زلزله بم این بار در سال 98 و  در جریان سیل استان گلستان هم به کمک او می‌آید و وی در سمت فرماندهی سپاه استان گلستان با استفاده از تمام ظرفیت‌ها خدمت قابل توجهی را به مردم این استان انجام می‌دهد.
حالا سردار معروفی پس از سال‌ها دوباره به استان کرمان بازگشته تا فرماندهی سپاه این استان را بر عهده گیرد. با این تفاوت که حالا مانند دوران دفاع مقدس دیگر حاج قاسم کنارش نیست.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين