۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : ۴۴۲۴۳

بارش باران در بسیاری از نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی تازه از 28 اسفند


مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز و فردا در بسیاری از نقاط کشور بارش باران داریم، گفت: سامانه بارشی تازه‌ای مجددا از چهارشنبه 28 اسفند وارد کشور می‌شود.
بارش باران در بسیاری از نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی تازه از 28 اسفند
صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در برخی ساعات در بسیاری از نقاط کشور بارندگی داریم، البته در جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس بارش باران نداریم، همچنین روز آینده 26 اسفند نیز در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان آسمان ابری و بارانی است.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز 25 اسفند شدت بارش‌ها در استان‌های ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، شمال خوزستان، جنوب کرمانشاه، شمال فارس و برخی نقاط استان‌های اصفهان و یزد است که بارش به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت است.
ضیائیان ادامه داد: همچنین امروز بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف است.
وی بیان کرد: روز آینده عمده بارش‌ها در برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان و خراسان جنوبی خواهد بود و روز سه‌شنبه 27 اسفند در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور در برخی ساعات بارندگی داریم.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از روز چهارشنبه 28 اسفند سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور شده و موجب رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در غرب کشور، استان‌های واقع در سواحل غربی خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی می‌شود.
ضیائیان بیان کرد: روز پنجشنبه 29 اسفند سامانه بارشی مذکور در نوار شمالی کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، فعال است.
وی اظهار داشت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: روز آینده 26 اسفند آسمان در تهران نیمه ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 22 و 11 درجه خواهد بود.
وی اضافه کرد: امروز در تهران جهت باد، غربی و سرعت آن 14 کیلومتر بر ساعت است. دید افقی امروز در تهران بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 26 درصد است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين