۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب : ۴۴۳۸۶

احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت در بابل/ تولید روزانه ۵ هزار ماسک در بابلسر

احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت در بابل/ تولید روزانه ۵ هزار ماسک در بابلسر

سپاه بابل و بابلسر با احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت و تولید روزانه ۵ هزار ماسک توسط ۸۵ خیاط بسیجی همچنان در حال مقابله با کرونا هستند.
احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت در بابل/ تولید روزانه ۵ هزار ماسک  در بابلسر
به گزارش بیان ما از شهرستان ساری، علی حسنعلی‌زاده جانشین فرمانده سپاه بابل از احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت در بابل خبر داد و گفت: با ورود هیئتی از نیروی زمینی سپاه و توافقی که بین سپاه شهرستان، نیروی زمینی سپاه و علوم پزشکی بابل صورت گرفت این بیمارستان ظرف ۴۸ ساعت با ۱۰۰ پرسنل و ۲۰۰ تخت راه‌اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه بابل مرکز بیماران کرونایی شده و شهرستان‌های همجوار را در  امر بیماران کرونایی  پوشش می‌دهد، افزود:‌ نقاهتگاه  ویژه بیماران تنفسی در سالن ورزشی مخابرات شهرستان راه اندازی و در حال حاضر منتظر تجهیزات تخصصی علوم پزشکی برای استفاده است، قریب به ۵۵۰ پایگاه مقاومت شهری و روستای برای مقابله با کرونا به خط شدند، ۲۰ هزار بسیجی در قرارگاه پدافند زیستی سپاه بابل بکارگیری شده اند.
 جانشین فرمانده سپاه بابل ادامه داد: از ضدعفونی کردن معابر و محلات تا تولید ماسک و آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا، جهادگران بسیجی در سه حوزه سفیران سلامت، مدافعان سلامت و نیز ناظران سلامت، فعال هستند همچنین ستاد پشتیبانی سلامت  هم با حضور خیرین، پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، نماینده شهرستان برای پشتیبانی از گروه‌های جهادی هم آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره  به ۲۰ تیم سفیران سلامت که اعضای آن را دانشجویان پزشکی علوم پزشکی بابل تشکیل میدهند، گفت:‌سفیران سلامت خانه به خانه در امر پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا مشغول آموزش هستند، ۴۲ کارگاه تولید ماسک و گان بیمارستانی در شهرستان راه‌اندازی شد و ۵۷ هزار ماسک بهداشتی و ۳۰۰ گان بیمارستانی تولید و بصورت رایگان بین مردم توزیع شد.
حسنعلی زاده با اعلام اینکه روزانه ۱۲ هزار ماسک بهداشتی  توسط جهادگران بسیجی تولید و توزیع می‌شود، یادآور شد: در تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی نیاز مبرم به مواد اولیه داریم چرا که به علت گرانی مواد اولیه و یا در برخی موارد به خاطر در دسترس نبودن مواد، دراین  زمینه با کمبود‌هایی مواجه هستیم، ۲ کارگاه گان بیمارستانی هم در کنار کارگاه‌های تولید ماسک، راه اندازی شد، افزود:  روزانه ۳۸۰ دست لباس یک مصرف برای استفاده مراکز بهداشتی و درمانی و مردم، تولید و رایگان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ کارگاه مواد شیمیایی تبدیل به تولید محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح شد که ۱۴۰۰ باطری محلول ضدعفونی تولید و بین مردم بصورت رایگان توزیع میشود، بیان کرد: ۳۰ مورد کشف انبار احتکار لوازم بهداشتی توسط اطلاعات سپاه کشف شد، تمام  اقلام احتکاری در اختیار علوم پزشکی بابل و اداره صمت برای توزیع بین مردم قرار گرفت.
جانشین فرمانده سپاه بابل با بیان اینکه ۱۵۰۰ بسته معیشتی هم بین جامعه هدف توزیع شد و این کار ادامه دارد، گروه‌های ۵ نفره بسیجیان بصورت شبانه روزی در خبازی‌ها و پمپ بنزین‌ها اعزام شدند و در قابل ناظران سلامت، برای نظارت در خبازی‌ها و کمک در پمپ بنزین‌ها بکارگیری می‌شوند.

حسنعلی‌زاده در پایان سخنان خود با ابراز تاسف از اینکه برخی محدودیت‌های ترافیکی در بابل اعمال نشده است، خاطرنشان کرد:‌ سپاه بابل با همکاری نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهر ایستگاه‌های سلامت برپا کرده که کار تب سنجی از مردم و ضدعفونی خودرو‌ها را انجام میدهند، بابل از استان‌های پرجمعیت استان به شمار می‌رود، از مردم  و مسافران خواست که برای جلوگیری از شیوع کرونا در خانه بمانند و از تردد در اماکن و معابر شلوغ خودداری کنند تا بتوان جلوی شیوع این ویروس منحوس را گرفت.
*تولید روزانه ۵ هزار ماسک توسط ۸۵ خیاط بسیجی
سیدمصطفی موسوی‌نژاد فرمانده سپاه بابلسر با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در قالب چهار گروه سفیران سلامت، ناظران سلامت، مدافعان سلامت و ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت گفت: با گروه مدافعان سلامت با ۳۲۰ پاسدار و بسیجی توانستیم ۸۰ محله بابلسر را ضدعفونی کنیم.

وی در بخش ستاد پشتیبانی سلامت هم از تولید روزانه ۵ هزار ماسک توسط ۸۵ خیاط خواهر بسیجی خبر داد و افزود:‌ مواد ولیه تولید ۲۰۰ هزار ماسک تهیه شده که به صورت هدفمند توزیع خواهد شد، ۱۷۵ بسیجی هم برای نظارت در بازار‌ها و خبازی‌ها بکارگیری شدند، بیش از ۱۰ هزار بروشور سلامت با محتوای پیشگیری از ابتلا به کرونا توزیع شد، ۲۰ تور ایست و بازرسی در مبادی ورودی شهر‌های بابلسر توسط بسیجیان با همکاری نیروی انتظامی برپا شد که هدف این ایست و بازرسی‌ها ارتقای امینت سلامت شهروندان است.

فرمانده سپاه بابلسر به توزیع ۱۷۰۰ بسته معیشتی برای اقشار آسیب دیده که به همت خیرین تهیه شد، اشاره کرد و افزود:‌ در این سه هفته اخیر ۲۵ هزار ماسک،۵۰۰ گان و ۳۵۰ بسته سلامت بین جامعه هدف توزیع شد، درمانگاه باب الحوائج این شهرستان در خط مقابله با کرونا مشغول خدمات دهی به مردم است.
موسوی نژاد با بیان اینکه بسیج با تمام ظرفیت و امکانات خود برای مقابله با کرونا به میدان آمده است، افزود: فرمانده سپاه بابلسر از مردم فهیم بابلسر خواست تا برای ریشه کنی این ویروس منحوس در خانه بمانند و از مسافران هم درخواست کرد برای کاهش شیوع بیماری کرونا از سفر به مازندران خودداری کنند.
منبع فارس
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين