۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹
کد مطلب : ۴۴۴۹۶

بارش‌پراکنده در اغلب شهرها از روزهای آینده/ ورود سامانه بارشی تازه از روز اول عید

بارش‌پراکنده در اغلب شهرها از روزهای آینده/ ورود سامانه بارشی تازه از روز اول عید

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز فردا یکم فروردین سامانه بارشی دیگر وارد کشور می‌شود، گفت: در هفته پیش‌رو در بسیاری از شهرها بارش پراکنده داریم و در برخی مناطق جنوب کشور بارش تگرگ نیز پیش‌بینی می‌شود.
 
 به گزارش بیان ما به نقل از فارس ،صادق ضیائیان ،‌در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارش پراکنده در مناطقی از شمال‌غرب هستیم و در ادامه فعالیت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، شمال‌شرق و شرق کشور و استان‌های یزد، فارس و کرمان بارش باران ادامه دارد.
وی افزود: روز آینده یکم فروردین 99 در بخش‌هایی از شمال‌شرق و شرق کشور بارش باران داریم و سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: سامانه بارشی دیگری از اواخر وقت فردا جمعه وارد کشور می‌شود و موجب بارش پراکنده باران در غرب و شمال‌غرب کشور خواهد شد. این سامانه روز شنبه دوم فروردین کل غرب و جنوب کشور را در بر می‌گیرد، همچنین در شمال‌شرق نیز موجب بارش پراکنده خواهد شد.
ضیائیان اضافه کرد: روز یکشنبه 3 فروردین بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت و به تدریج از نیمه غربی کشور ابرها کاهش می‌یابد.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز دوشنبه 4 فروردین در سواحل شرقی خزر و شمال‌شرق باران خواهیم داشت و در این مدت در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به صورت برف است. 
وی اضافه کرد: روزهای شنبه و یکشنبه بارش تگرگ در بخش‌هایی از جنوب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان ادامه داد:‌از شنبه 2 فروردین در نیمه غربی سواحل خزر و شمال‌غرب کشور دما 4 تا 8 درجه کاهش می‌یابد همچنین روز یکشنبه 3 فروردین کاهش 4 تا 8 درجه دما در نیمه غربی و نوار شمالی کشور در روزهای 4 و 5 فروردین کاهش 4 تا 8 درجه‌ای دما در نیمه شرقی کشور خواهیم داشت. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای یک درجه بالای صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌آسمان تهران فردا نیمه‌ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 21 و 11 درجه خواهد بود. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌امروز در تهران جهت باد شمالی و سرعت آن 14 کیلومتر بر ساعت است همچنین دید افقی امروز در تهران 10 کیلومتر و نم نسبی 33 درصد است. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين