۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۵
کد مطلب : ۴۴۵۱۷

دانستنی‌های حقوقی؛ آیا می‌توان خودروی لیزینگی را بابت بدهی توقیف کرد؟

 
برای دریافت بدهی خود از فرد بدهکار باید نکات و راهکارهای قانونی را طی کرد.
آیا می‌توان خودروی لیزینگی را بابت بدهی توقیف کرد؟برای همه ما پیش آمده است که با فرد بدهکار روبرو شده باشیم و برای وصول بدهی از او با مشکلاتی مواجه شویم.
باید به این نکته توجه داشته باشید که برای گرفتن بدهی آیا می‌توان روی خودروی فرد بدهکار هم دست گذاشت و خودرو او را  توقیف کرد یا خیر؟
مطابق با قانون اجرای محکومیت‌های مالی سال ۹۴ این موضوع که خودرو طبق ماده ۲۴ این قانون شامل مستثنیات دین نیست پس می‌توان خودروی شخص بدهکار را توقیف کرد و برای توقیف خودرو نیازی به رعایت شرایط خاص نیست.
اما سوال دیگری که در این میان پیش می‌آید این است که آیا می‌توان خودروی لیزینگی را توقیف کرد یا خیر؟
در پاسخ به این سوال باید گفت تا زمانی که اقساط خودرو تمام نشده باشد، نمی‌توان خودرو را توقیف کرد، اما به محض آن که اقساط خودرو تمام شد و فک رهن آن صورت گرفت، می‌توان خودرو را توقیف کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين