۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۴۴۵۵۳

روحانی: محدودیت‌های گفته شده تا ۱۳ فروردین است/ ۱ ماه به زمان تحصیل دانش‌آموزان افزوده می‌شود

روحانی: محدودیت‌های گفته شده تا ۱۳ فروردین است/ ۱ ماه به زمان تحصیل دانش‌آموزان افزوده می‌شود


رئیس‌جمهور گفت: محدودیت‌های اعمال شده تا ۱۳ فروردین است. از مردم می‌خواهیم تا جایی که امکان دارند از خانه بیرون نروند.
به گزارش بیان ما ،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبازه با کرونا با بیان این مطلب که ملت ما ملتی هستند که علی رغم اینکه در تحریم و مشکلات هستند در عین حال مراعات هم را می‌کنند گفت:  در مراکز پرتردد و تجاری ما که جمعیت زیادی جمع می‌شوند این هم ابلاغ شد به وزیر کشور که مقررات اجرا شود. 
وی افزود: آنجایی که محدود شده، فروشگاه‌ و بقالی‌ها و میوه‌ فروشی‌ها یا مراکز دارویی مورد بحث ما نیست. برعکس این‌ها باید ساعات بیشتری را وقت بگذارند تا 12 شب باز باشند. اگر جایی امکان‌پذیر است فروشگاهای بزرگ 24 ساعته شوند و این باعث می‌شود جمعیت زیاد در یک نقطه متمرکز نشوند. ببینید هدف این است که مردم در یک نفطه خاص متراکم نشوند و مردم حتی الامکان از خانه خارج نشوند.
وی اضافه کرد: همینجا به وزارت صمت و اقتصادی ابلاغ می‌کنم که بررسی کنند ما چگونه می‌توانیم کسی که خرید را اینترنتی انجام می‌دهد تخفیف بدهیم. برای کسانی که در مغازه می‌روند مقداری گرانتر باشد. 
روحانی گفت: همه درخواست‌های ما همانگونه که وزارت بهداشت بر آن تاکید کرد بحث همان 10 و 15 روزه است و اینکه می‌گوییم سفر نروید و مراعات کنید برای دو یا سه ماه نیست تا 13 فوردین است، ان شاااله همه ما مراعات کنیم که در این صورت شرایط ما خود به خود تغییر می‌کند و شرایط جدیدی را خواهیم داشت.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: وقت مردمی که مشکوک هسند که دارای این ویروس هستند یا نیستند به بیمارستان مراجعه نکنند، خود این مراجعه باعث ابتلا می‌شود. در بمارستان‌ها هم جای ویژه برای این کار بگذارند، چادری بگذارند یا مکانی را مشخص کنند. ترردی که می‌گوییم مضر است در بیمارستان هم است،  پس مردم همه در این زمینه مراقبت کنند. 
روحانی خاطرنشان کرد: اگر کسی قرار است استراحت کند و حالش وخیم نیست، بهترینش خانه است نه بیمارستان و نه نقاهتگاه. حالا به هردلیلی در خانه امکان پذیر نیست به نقاهتگاه برود. اگر هم وضع به گونه‌ای شد که ضروری بود و به نظارت پزشکی نیاز بود در بیمارستان بستری شود. ما هرچقدر  بتوانیم بیمارستان‌ را خلوت کنیم زودتر از بیماری عبور می‌کنیم. بیمارستان را وقتی ضوری است برویم. وقتی ضروری است تخت بیمارستان و آی‌سی‌یو تحت اشغال قرار بگیرد. انتقال بی‌جهت به بیمارستان موجب انتقال ویروس می‌شود. نباید پیک به یک بباره بالا برود. اگر بیماری است و ما الان با آن دست به گریبان هستیم تا دو یا سه هفته یا بیشتر، باید پرسنل و تجهیزات و امکانات ما نیز با آن بخواند. خب در اینصورت کار با آرامش  پیش ‌ی‌رود و تعداد مرگ و میر کاهش پیدا می‌کند.
روحانی همچنین از افزایش زمان تحصیلی دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: اگر شرایط به گونه‌ای بود که بعد از پایان تعطیلات عید کار آموزش را شروع کنیم 1 ماه به زمان تحصیل دانش آموزان افزوده می‌شود و اگر دیرتر شروع شود یک مقدار به آن یک ماه اضافه خواهد شد. دانشجویان و دانشگاهیان نیز بعد از پایان تعطیلات 3 هفته به دوره آموزش اضافه می‌شود. هرچه دیرتر شود به آن سه هفته اضافه خواهد شد یعنی اگر به عنوان مثال بعد تعطیلات عید دو هفته باز تعطیلی دانشگاه‌ها تاخیر افتاد بر آن  سه هفته اضافه می‌شود یعنی پنج هفته خواهد شد اما اگر نشد به همین روال که گفته شد که این مقررات و چارچوب آن مصوب شد.
منبع تسنیم
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين