۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۴۴۵۶۶

کُردهای وابسته به آمریکا بیش از 80 داعشی را در سوریه آزاد کردند


مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» خبر داد که نهاد موسوم به «خودمختاری» کُرد، بیش از 80 داعشی را که در زندانهای این نهاد حضور داشته‌اند، آزاد کرده است.
 
به گزارش بیان ما به نقل از فارس، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- از آزادسازی شماری از عناصر گروه تروریستی در شمال سوریه خبر داد.
این مرکز گزارش داد که نهاد موسوم به «خودمختاری» کُرد در شمال و شمال شرق سوریه، بیش از 80 داعشی را که در زندانهای این نهاد حضور داشته‌اند، آزاد کرده است.
به گزارش دیدبان، تمامی عناصر داعشی که آزاد شدند، سوری بوده‌اند و از ساکنان استانهای رقه (شمال)، حسکه (شمال شرق) و دیرالزور (شرق سوریه) هستند.
بنا بر این گزارش، شماری از تروریستهایی که آزاد شدند، هنوز دوره محکومیت خود را نگذرانده بودند، ولی آزادسازی این افراد، موجب خشم ساکنان این مناطق شده است.
دیدبان می‌گوید، مردم این استانها بیم آن دارند که عناصر آزاد شده، بار دیگر به صفوف داعش ملحق شوند. داعش در مناطق تحت نفوذ عناصر موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» همچنان به صورت گسترده، مستقر است.
نیروهای دموکراتیک شبه‌نظامیان کُردی هستند که تحت حمایت آمریکا قرار دارند؛ هر چند در مسئله تجاوز ترکیه به شمال سوریه، آمریکا پشت این کُردها را خالی کرد، ولی برای اجرای طرحهای خود به ویژه سرقت نفت شرق و شمال شرق سوریه به آنها نیاز دارد (جزئیات بیشتر).
این در حالی است که خودمختاری کُرد، اوایل سال جاری، 10 نفر را در شهر حسکه آزاد کردند. این افراد، متهم به «تعامل با داعش» بودند.
همکاری کُردها و آمریکا با داعش در سوریه مسبوق به سابقه است؛ چرا که در سال 1396 هزاران نفر از عناصر داعش با یک توافق ومعامله پنهانی که با موافقت واشنگتن انجام شد، شهر رقه را ترک کردند و این شهر به تصرف کُردها درآمد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين