۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۴۴۵۷۶

کرونا متحدان دیرینه را به جان هم انداخت/ مکرون جانسون را تهدید کرد

 
رئیس‌جمهور فرانسه تهدید کرد در صورتی که لندن اقدام جدیدی برای کنترل شیوع کرونا در پیش نگیرد، مرز‌های کشورش را با انگلیس می‌بندد.

به گزارش بیان ما خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز جمعه تهدید کرد در صورتی که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نتواند اقدامات جدی برای کنترل ویروس کرونا در پیش بگیرد، مرز‌های مشترک دو کشور را خواهد بست.
روزنامه فرانسوی لیبریشن به نقل از منابع آگاه در دفتر ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد تصمیم جانسون برای تعطیلی برخی مراکز در انگلیس، پس از دریافت اولتیماتوم از سوی دولت فرانسه و تهدید به بستن مرز‌های مشترک بوده است. فرانسه تهدید کرده بود در صورتی که اقدام تازه‌ای از سوی انگلیس برای کنترل شیوع بیماری کرونا صورت نگیرد از ورود مسافران انگلیسی به خاک خود جلوگیری می‌کند.
در پی این تهدید، جانسون دستور تعطیلی رستوران ها، سالن‌های تاتر و سینما و باشگاه‌های ورزشی را صادر کرد. این تصمیم یک روز پس از آن صورت گرفت که کشور‌های اروپایی محدودیت‌های شدید آمد و شد برای شهروندان خود تعیین کردند.
این منبع در کاخ الیزه گفت: ما مجبور بودیم او را تهدید کنیم تا بالاخره تکانی به خود دهد.
با این حال دولت انگلیس می‌گوید بر اساس دستور العمل‌های دریافتی از سوی مشاوران علمی خود برای کنترل شیوع کرونا عمل می‌کند.
مکرون از روز دوشنبه محدودیت‌های رفت و آمدی را برای مردم فرانسه تشدید کرد. رستوران‌ها و مدارس در سراسر این کشور تعطیل است و از مردم خواسته شده تا تنها برای خرید مایحتاج ضروری از خانه خارج شوند. رئیس جمهور فرانسه همچنین از اعضای اتحادیه اروپا خواست تا مرز‌های خارجی خود را ببندند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين