۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب : ۴۴۷۲۵

ایران بالاترین میزان مصرف اینترنت در جهان را دارد

ایران بالاترین میزان مصرف اینترنت در جهان را دارد
 
 
یکی از وب سایت‌های تحلیل میزان اینترنت در جهان اعلام کرد که در ایام قرنطینه، کشور ایران بالاترین میزان مصرف اینترنت را به خود اختصاص داده است.
به گزارش بیان ما به نقل از خبرنگاران جوان ، شیوع کرونا در جهان تقریبا همه‌ی مردم جهان را خانه نشین کرده و باعث تعطیلی بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک جهان شده است. بسیاری از شرکت‌ها به کارکنان خود اعلام کرده‌اند که به جای حضور در محل کار از طریق اینترنت به انجام کار‌های روزمره خود بپردازند؛ اما این موضوع باعث شده است تا مصرف اینترنت در سراسر جهان به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند. به تازگی نیز یکی از وب سیات‌های بررسی کننده میزان مصرف اینترنت جهانی، اطلاعاتی را در فضای مجازی منتشر کرده است که نشان می‌دهد از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بستر‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در حال تحمل فشار بسیار زیادی هستند.
طبق اعلام این وب سایت، اصلی‌ترین عوامل مصرف بالای اینترنت در این ایام بازی‌های آنلاین و ویدیو‌های آنلاین با کیفیت HD هستند که افراد بسیار زیادی در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنند. به طور کلی داده‌های دریافتی توسط کاربران بر بستر اینترنت از طریق بسته‌های اطلاعاتی کوچکی و به وسیله کابل‌های مسی و فیبر نوری در اختیار کاربران گذاشته می‌شود، هر چه تعداد بسته‌های موجود در مسیر اتقال بیشتر باشد طبیعتا سرعت اینترنت در حال استفاده توسط کاربر پایین‌تر خواهد آمد؛ به همین دلیل است که در این ایام سرعت اینترنت در سراسر جهان به میزان قابل توجهی پایین آمد است.
ایران بالاترین میزان مصرف اینترنت در جهان را دارد
اما تیم سایت تحلیل‌گر میران مصرف جهانی اینترنت به تازگی گزارشی از کشور‌هایی که حداقل ۱۰۰ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا داشته‌اند را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ایران بالاترین مصرف اینترنت در جهان در ایام قرنطینه را داشته است. پس از ایران به ترتیب کشور‌های مالزی، اکوادور و کلمبیا قرار دارند؛ همچنین پروفسور راشکی در این باره اعلام کرده است که سرعت اینترنت در این کشور‌ها بسیار متغیر است و تا زمانی که کاربران این کشور‌ها میزان مصرف خود را مدیریت نکنند سرعت اینترنت همین روال را خواهد داشت.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين