۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۴
کد مطلب : ۴۵۰۸۴

پنتاگون: عملیات استقرار سامانه موشکی در عراق ادامه دارد


سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از ادامه عملیات نصب و استقرار سامانه دفاعی موشکی در عراق خبر داد.
پنتاگون: عملیات استقرار سامانه موشکی در عراق ادامه دارد
به گزارش بیان ما به نقل از تسنیم، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که عملیات استقرار سامانه دفاعی موشکی در عراق ادامه دارد.
وی که با شبکه خبری الجزیره گفت‌وگو می‌کرد، افزود: به دلایل امنیتی، وضعیت سیستم‌های موشکی را که در عراق فعالیت می‌کند، تشریح نخواهیم کرد.
سخنگوی پنتاگون تاکید کرد، بغداد می‌داند که نیاز مشترکی به سامانه دفاعی موشکی برای حمایت از نیروهای حاضر در عراق وجود دارد.
ارتش آمریکا اخیرا اقدام به استقرار سامانه دفاعی موشکی پاتریوت در دو پایگاه «عین الاسد» واقع در غرب عراق و «حریر» در اربیل مرکز منطقه کردستان عراق کرده است.
نصب سامانه پاتریوت در عین الاسد حدود سه ماه پس از آن روی می‌دهد که این پایگاه آمریکایی، 18دی در واکنش به اقدام تروریستی 13 دی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهان وی، هدف 13 فروند موشک بالستیک سپاه پاسداران قرار گرفت که در پی آن ده‌ها نظامی آمریکایی ضربه مغزی شدند.
اقدام آمریکا در استقرار پاتریوت در دو پایگاه «حریر» و «عین الاسد» در حالی صورت می گیرد که ائتلاف آمریکایی اخیرا از خروج نیروهای خود از پایگاه «کی-1» کرکوک در شمال عراق و واگذاری پایگاه‌های «القیاره» در شمال و «القائم» در غرب عراق به نیروهای ارتش عراق خبر داده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين