۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۴۵۵۵۶
نوبخت در حاشیه هیئت دولت مطرح کرد؛

پرداخت تسهیلات یک میلیونی به یارانه بگیران

 
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت وام یک میلیون تومانی به یارانه بگیران خبر داد.

 محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: آئین‌نامه افزایش حقوق شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران به تصویب هیئت وزیران رسید زیرا باید از فروردین ماه افزایش حقوق اعمال شود.
او درباره  مصوبات ستاد اقتصادی دولت، اظهار کرد: افزون بر ۷۵ هزار میلیارد تومانی که برای کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا به تصویب رسیده بود، مقرر شد علاوه بر کسانی که در حد ۴ میلیون نفر می‌توانند از یک تا دو میلیون تومان به نوعی وام دریافت کنند، کارت‌های هدفمندی یارانه‌ها شارژ می‌شود و طی دو سال آینده با تنفس چند ماهه از محل یارانه افراد کسر خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین مقرر شد تمام کسانی که یارانه دریافت می‌کنند، سرپرستاران خانوار آنها می‌توانند از یک میلیون تومان شارژ کارت استفاده کنند. این مصوبه از ماه آینده به دستور رئیس‌جمهور اجرایی خواهد شد.
نوبخت افزود: بر این اساس، کسانی که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند اگر متقاضی دریافت این وام باشند، بدون مراجعه به بانک‌ها، در سایت با دریافت این مبلغ موافقت کنند. یارانه این افراد را بانک‌ها به عنوان ضمانت قبول می‌کنند و یک میلیون تومان کارت‌های این افراد با نرخ سود ۱۲ درصد شارژ خواهد شد.
او درباره حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده نیز، گفت: تخصیص اعتبارات مربوط به حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده نیاز به دستورالعمل داشت. پس از مصوبه ستاد اقتصادی، بخشی از این دستورالعمل نوشته و امروز و فردا تکمیل خواهد شد. تخصیص این اعتبارات از روزهای آینده آغاز خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين