۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب : ۴۶۳۳۲

هشدار برای هجوم موج جدید ملخ در جنوب سیستان و بلوچستان

 
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت‌های زیادی ملخ صحرایی مهاجر از سمت کشور‌های عربی به جنوب کشور از جمله این استان وارد می‌شوند.
هشدار برای هجوم موج جدید ملخ در جنوب سیستان و بلوچستانغلام حیدر زورقی رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در بین ۶ استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی در کشور تا کنون سیستان و بلوچستان با ۳۹ هزار و ۹۳۱هکتار مبارزه (۳۶درصد کل مبارزه) رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
او افزود: از کل سطح مبارزه انجام شده از آبان سال گذشته تاکنون ۴۱ درصد علیه پوره ملخ و ۵۹درصد علیه ملخ صحرایی بالدار به انجام رسیده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از مدیران جهادکشاورزی خواست مراتب این هشدار را به همه مراکز جهادکشاورزی و بهره‌برداران بخش کشاورزی مناطق اعلام و در اسرع وقت نشست ستاد بحران به ریاست فرماندار شهرستان را تشکیل تا با بهره‌گیری از تمامی امکانات و کمک دستگاه‌های اجرایی نسبت به رصد و مبارزه با این آفت خطرناک اقدام کنند.
او  با اشاره به مبارزه با آفت زنگ زرد گندم در شهرستان‌های حوزه سیستان پرداخت و گفت: تداوم بارندگی‌ها و افزایش رطوبت باعث گسترش این بیماری شده و کار مبارزه را سخت‌تر کرده است.
زورقی افزود: از اسفند سال گذشته تاکنون ۱۰هزار و ۳۹۲هکتار از مزارع گندم و جو در شمال سیستان و بلوچستان علیه زنگ زرد غلات توسط ۴۶دستگاه سمپاش دولتی و ۱۷۸دستگاه بخش خصوصی با مشارکت فعال کشاورزان سمپاشی شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين