۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۹
کد مطلب : ۴۷۰۹۲

ماجرای بی‌خانمان شدن یک خانواده در قم چه بود؟

 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در خصوص انتشار خبری مبنی بر بی خانمان شدن یک خانواده توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای بی‌خانمان شدن یک خانواده قمی چه بود؟
بیژن سلیمانپور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم روز چهارشنبه در حاشیه یکی از جلسات استانداری قم با انتقاد از انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر بی خانمان شدن یک خانواده در قم، آن را خلاف واقع دانست و گفت: به کانال خبری که این مطلب را خلاف واقع انتشار داده یادآور می‌کنیم که مگر می‌شود شما این مطلب را بدون اینکه از دستگاه‌های مسئول و یا مبادی ذی‌صلاح پیگیری کنید، صرفا بر اساس شنیده‌ها و بازنشر آن منتشر کنید.
او ادامه داد: انتشار چنین مطالبی ظرفیت بسیار بزرگ کارهای خیر و نیکی که از سوی خیرین و نهادهای حمایتی استان در حال انجام است به حاشیه رفته و مخدوش شود و یا مورد سوءاستفاده دشمن قرار بگیرد.
سلیمانپور بدون نام بردن از کانال خبری، آن را متهم کرد که به‌شدت شتاب‌زده عمل کرده و اطلاعات غلطی را در اختیار مخاطبانش قرار داده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به اصل موضوع این عکس، گفت: از چند روز گذشته استاندار قم پیگیری این مسئله را به من سپرد و برای رسیدگی به وضعیت آن باید در ابتدای امر این خانواده را پیدا می‌کردیم.
او بیان کرد: بعد از یک روز تلاش شماره تماس این فرد را در اختیار همکاران قراردادم تا با حفظ حرمت و کرامت پیگیری‌های لازم نسبت به مشکلات ایجادشده، انجام بگیرد.
سلیمانپور ادامه داد: بعد از پیگیری‌های انجام‌شده مشخص شد که این فرد یکی از اتباع کشور همسایه مان افغانستان و ۳۴ ساله دارای ۴ فرزند است که یک مزرعه‌ای دریکی از روستاهای قم زندگی می‌کرده که با شیوع کرونا بیکار شده و بعداز آن در حوالی شهر قم و مسجد جمکران ساکن شده است.
او تصریح کرد: باوجوداینکه این خانواده از اتباع غیرمجاز بودند و ازنظر قانونی امکان تحت پوشش قرارگیری در نهادهای حمایتی را نیز نداشتند اما برای حفظ کرامت این خانواده از ظرفیت خیرین استان استفاده شد و خانه‌ای باارزش ۱۹ میلیون تومان رهن و اجاره‌بهای ۴۰۰ هزارتومانی تهیه کردند.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم ادامه داد: همچنین یک دستگاه ماشین لباسشویی، یخچال و یک‌تخته فرش نیز برای ترمیم شرایط زندگی به این خانواده تقدیم شد و درمجموع خیرین محله شهر قائم نیز پرونده‌ای برای این فرد تشکیل شد.
سلیمانپور در عین حال گفت که دغدغه اصحاب رسانه به مشکلات اجتماعی و پیگیری‌های آن‌ها از مسائل باید هوشمندانه باشد و بر اساس اصول حرفه‌ای انجام بگیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود: انعکاس مسائل اجتماعی باید از سر دلسوزی و برای رفع مشکلات باشد.
 یکی از کانال‌های خبری قم در روزهای گذشته با انتشار تصاویری، مدعی شده بود یک خانواده مستأجر قمی که پدر خانواده براثر کرونا جان خود را از دست‌داده بود با بی‌مهری صاحب‌خانه اسباب و اثاث زندگی‌اش به کوچه ریخته شده و بی‌خانمان شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين