۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : ۴۷۴۴۳

شناسایی ۱۰۷ بیمار کرونا در یک بازار ماهی‌‌فروشی در هرمزگان

شناسایی ۱۰۷ بیمار کرونا در یک بازار ماهی‌‌فروشی در هرمزگان

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به شناسایی ۱۰۷ بیمار کرونا در یک بازار ماهی‌‌فروشی در هرمزگان گفت: امروز دمای هوا ۳۵ درجه بود و همچنان روند جزئی افزایشی داریم که این مسئله نشان می‌‌دهد که ویروس در فصل گرم نیز وجود خواهد داشت.
به گزارش بیان ما - دکتر ایرج حریرچی در حاشیه سفر خود به هرمزگان در گفتگویی تلویزیونی اظهار کرد: در کل کشور روند نزولی در میزان بستری و مرگ‌ومیر کرونا برقرار است اما همان‌گونه که پیش‌بینی کرده بودیم در برخی استان‌ها موارد اندک افزایشی وجود دارد که البته به روند کلی کشور صدمه‌‌ای وارد نمی‌‌کند.
وی افزود: یکی از استان‌هایی که در آن روند صعودی قابل‌توجهی داریم، استان خوزستان است؛ در هفته گذشته نیز در استان هرمزگان روند صعودی اندکی داشتیم که با اقدامات مناسب و بیماریابی فعالی که در سطح استان انجام شده است، یک خوشه اصلی در بازار ماهی‌فروشان شناسایی شده که 107 مورد بیمار بدون علامت یا کم علامت را با غربالگری تشخیص داده‌اند و توانسته‌اند آن‌‌ها را جداسازی کنند و اگر این اتفاق نمی‌افتاد ممکن بود دچار مشکلات شدیدی شویم.
وی ادامه داد: در استان هرمزگان شناسایی بیماران در مرحله اولیه به نحو خوبی انجام می‌شود و این استان از لحاظ شیوع و تعداد ابتلا نسبت به یک میلیون نفر جمعیت، جزو استان‌‌هایی با شیوع پایین است اما امروز دمای هوا 35 درجه بود و همچنان روند جزئی افزایشی داریم که این مسئله نشان می‌‌دهد که ویروس در فصل گرم نیز در استان­های مختلف وجود خواهد داشت و این مسئله تأکید ما را بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی به حداکثر می‌رساند.
حریرچی خاطرنشان کرد: در این زمینه باید طوری کار کنیم که چرخ اقتصاد و معیشت مردم بچرخد اما چرخ بیماری­زایی و انتقال ویروس کرونا متوقف شود.
منبع تسنیم
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين