۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : ۴۷۵۷۹

افزایش ۳.۲ میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه/ پایان طوفان‌های نمکی

افزایش ۳.۲ میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه/ پایان طوفان‌های نمکی
 
 
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: حجم آب امروز دریاچه ارومیه ۳.۲ میلیارد مترمکعب بیشتر از سال شروع طرح نجات ملی دریاچه برآورد می‌شود.

به گزارش بیان ما، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی در بازدید از جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه این دریاچه روزهای امیدبخشی را سپری می کند،گفت: به لطف خدا و تلاش های صورت گرفته در قالب پروژه احیای دریاچه ارومیه، حال این نگین آبی امروز خوب است. که این میزان با اجرای طرح‌های احیایی و همچنین بارش مناسب سالانه محقق شده است.
شهریاری افزود: تراز و سطح دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و در حال حاضر حجم آب موجود دریاچه بیش از پنج میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب است.
او بیان کرد: سرمایه‌گذاری برای احیای دریاچه ارومیه، حفاری تونل برای انتقال آب به دریاچه، کاهش مصرف آب سدها، ساماندهی رودخانه‌های منتهی به دریاچه و اجرای طرح‌های کشاورزی پایدار از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای احیای این دریاچه بوده است.
استاندار آذربایجان‌غربی احیای جزایر دریاچه، پایان طوفان‌های نمکی و رونق گردشگری را از جمله نکات امیدبخش احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و ادامه داد: ۲ طرح بزرگ سد اشنویه و سد کانی‌سیب و تونل انتقال آب زاب از جمله پروژه‌هایی است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد و نقش مهمی در تثبیت و احیای کامل دریاچه ارومیه خواهند داشت.
شهریاری احیای دریاچه ارومیه را نخستین مصوبه دولت تدبیر و امید عنوان کرد و تصریح کرد: رئیس جمهوری و هیات دولت برای تحقق این وعده با اختصاص هزاران میلیارد تومان اعتبار توانسته اند شرایطی امیدبخش برای این دریاچه رقم بزنند.
در حال حاضر،دریاچه ارومیه بهترین سطح را در ۱۰ سال گذشته دارد و با اجرای کامل طرح های احیایی، سال به سال روند بهبود وضعیت این دریاچه ادامه خواهد داشت.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين