۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۴۷۶۰۷

گرد و غبار آسمان استان ایلام را فرا گرفت

گرد و غبار آسمان استان ایلام را فرا گرفت


هوای صبح امروز ایلام همچنان غبارآلود بود و اکنون در بعد از ظهر شنبه طبق پیش بینی‌ها، دوباره خاک آسمان ایلام را فرا گرفته است.
به گزارش بیان ما، صبح امروز غباری نسبتا رقیق از ریزگردها آسمان ایلام را فراگرفت.گرد و غباری شدن آسمان ایلام و ورود ریزگزدها موجب کاهش دید افقی تا 100 متر شده است و امکان تردد در این استان سخت و نیازمند دقت نظر و توجه به شرایط این فضای جوی است.
 سرهنگ رضا همتی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام به آن هشدار و اظهار داشت: کاهش دید افقی، کوهستانی بودن جاده‌های استان ایلامی و گرد و غبار موجود دست در دست هم داده تا زمینه حوادث رانندگی را به وجود آورد.
رئیس پلیس‌راه استان ایلام گفت: ترددکنندگان در محورهای مواصلاتی استان، دقت و رعایت سرعت مطمئنه و توجه به جلو را در نظر داشته باشند.
وی افزود: رانندگی در این شرایط جوی، دقت، پرهیز از سرعت و سبقت و سالم بودن چراغ‌ها را می‌طلبد که تأکید بر دقت و توجه به این توصیه‌ها دارم.
از طرفی احسان رستمی کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام نیز با بیان اینکه وزش باد شدید در منطقه شرایط را برای تشکیل توده گرد و غبار و نفوذ آن به استان ایلام از عصر امروز فراهم کرده است.
رستمی یادآور شد: احتمال پایداری ریزگردها تا فردا در استان وجود دارد هر چند میزان غلظت آن به‌اندازه توده قبلی نخواهد بود.
وی افزود: این توده جو منطقه را متأثر ساخته و هم اکنون میزان شعاع دید افقی در شهرستان 8 هزار متر از حد استاندارد یک‌هوای پاک و سالم (10 هزار متر) کمتر است.
منبع تسنیم
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين