۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : ۴۷۶۶۵

خبر خوش کرونایی از کرمان / تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا کاهش یافت

خبر خوش کرونایی از کرمان / تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا کاهش یافت


رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به کاهش تعداد بیماران بدحال کرونایی در استان گفت: وضعیت مطلوب کرمان در شیوع کرونا ما را از مقابله جدی غافل نکند.
به گزارش بیان ما ، حمیدرضا رشیدی‌نژاد ظهر امروز در ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد با بیان اینکه وضعیت استان کرمان در کنترل بیماری کرونا در بین استان‌های کشور، جزو استان‌های با بروز کم است اظهار داشت: این مهم را مدیون همکاری مردم و همه دستگاه‌های عضو ستاد کرونا هستیم.

وی با ابراز اینکه این موفقیت به این معنا نیست که از کنترل و مقابله با ویروس کرونا غافل شویم و باید همچنان کار را جدی بگیریم افزود: ما در حال حاضر یک پیک بیماری کرونا را پشت سر گذاشتیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به افزایش تعداد موارد مثبت ابتلای به کرونا در استان گفت: دلیل افزایش آمار مثبت‌شدگان کرونا به‌دلیل افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها و نمونه‌گیری انجام شده در استان است.
وی با یادآوری اینکه قبلا تنها یک آزمایشگاه در استان داشتیم ادامه داد: امروز حدود هفت آزمایشگاه در سراسر استان کار نمونه‌گیری و تست را انجام می‌دهند و شناسایی بیماران در سطح استان افزایش پیدا کرده است.
رشیدی‌نژاد با بیان اینکه جای نگرانی نیست و همه این بیماران در بیمارستان بستری نمی‌شوند گفت: از طرف دیگر از آنجا که تشخیص بیماران زودتر انجام می‌شود و زودتر تحت درمان قرار می‌گیرند با تعداد مریض‌های بدحال کمتری روبه‌رو می‌شویم.
وی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث افزایش بیماری در جامعه خواهد شد افزود: شناسایی افراد مبتلا به کرونا از شیوع بیشتر آن در جامعه جلوگیری می‌کند و این مسئله بسیار مهم است.
منبع تسنیم
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين