۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب : ۴۷۷۷۳

حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم| از بازداشت 2 نماینده تا مشاجره با کارمند گمرک

حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم| از بازداشت 2 نماینده تا مشاجره با کارمند گمرک
حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم| از بازداشت 2 نماینده تا مشاجره با کارمند گمرک
مجلسی که بازداشت 2 نماینده را در کارنامه خود دارد، 8 خرداد 95 افتتاح شد و آخرین نشست آن 30 اردیبهشت برگزار می‌شود.
حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم| از بازداشت 2 نماینده تا مشاجره با کارمند گمرک
خبرگزاری فارس-  دهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی از 8 خرداد 95 با حضور نمایندگان منتخب مردم و مسئولان کشوری و لشکری افتتاح شد.
این مجلس در دوره 4 ساله فعالیت خود به امور مختلفی پرداخته و کارنامه‌ای را به نام خود به ثبت رسانده‌ است اما در این بین حواشی، گاف و سوتی‌هایی هم وجود داشت که در طول این 4 سال بارها رسانه‌ای شده لذا بازخوانی آنها در انتهای مجلس دهم خالی از لطف نیست.
جلسه افتتاحیه مجلس دهم را عبدالرضا هاشم‌زائی، منتخب تهران به عنوان رئیس سنی اداره کرد. مصطفی ذوالقدر، منتخب میناب، نایب رئیس و سیده فاطمه حسینی منتخب تهران و سمیه محمودی، منتخب شهرضا دو دبیر هیئت رئیسه سنی مجلس دهم بودند. هاشم‌زائی، به عنوان رئیس، زنگ آغاز نخستین جلسه علنی مجلس را به صدا درآورد و 265 نفر از منتخبان مجلس دهم در این نشست حضور داشتند.
نهایتا، در 9خرداد 95 در دومین جلسه علنی مجلس دهم، رئیس و ۱۱ عضو هیئت رئیسه موقت این دور از مجلس انتخاب شدند که بر این اساس علی لاریجانی توانست با ۱۷۳ رأی در مقابل ۱۰۳ رأی محمدرضا عارف، ریاست موقت مجلس دهم را بر عهده بگیرد. مسعود پزشکیان با ۱۵۴ رأی و محمد دهقان با ۱۳۶ رأی به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم رئیس انتخاب شدند.
غلامرضا کاتب، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، اکبر رنجبرزاده، عبدالکریم حسین‌زاده، سید ناصر موسوی لارگانی، احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند. بهروز نعمتی، محمد آشوری تازیانی و محمد قسیم عثمانی به عنوان ناظرین هیئت رئیسه انتخاب شدند.
2 اسفند 98 و با گذشت نزدیک 4 سال از برگزاری مجلس دهم، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و مجلس دهم رسما 7 خرداد 99 به کار خود پایان می‌دهد.
اما در کارنامه مجلس، برخی نمایندگان اقداماتی از خود نشان دادند که حاشیه‌ساز شد.
در بخش زیر به بخشی از این حواشی اشاره شده است که از نگاهتان می‌گذرد:
*در ابتدای مجلس دهم بود که سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه نخستین سخنرانی خود را با «به نام خداوند رنگین کمان» آغاز کرد که با حواشی پس از آن در فضای مجازی مواجه شد که کلیپ آن را در بخش زیر مشاهده می‌کنید.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين