۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : ۴۸۳۸۹

فعالیت تجاری‌ مرز مهران با خروج ۲۵۰ دستگاه کامیون باری آغاز شد


فعالیت‌‌ تجاری مرز مهران، که پس از شیوع کرونا ویروس، تعطیل شده بود با رایزنی‌های انجام شده و خروج ۲۵۰ دستگاه کامیون باری از این مرز رسما آغاز شد.
 
فعالیت تجاری‌ مرز مهران با خروج 250 دستگاه کامیون باری آغاز شد
فعالیت‌‌های تجاری مرز مهران، که با شیوع کرونا ویروس تعطیل شده بود، با رایزنی‌های انجام شده و با خروج 250 دستگاه کامیون باری از این مرز رسما آغاز شد.
مرز مهران از امن‌ترین مرزهای کشور و یکی از استراتژی‌ترین مرزها در امر صادرات و واردات و مسافر است که علاوه بر اهمیت تجاری آن بیشترین حجم تردد مسافر را از آن خود دارد. این مرز که به عنوان دروازه عتبات عالیات نامیده می‌شود و نزدیک بودن آن به حرمین شریفین  از این مرز در راهپیمایی اربعین حسینی، مرز محبوب زائران بوده است و سالیانه فقط در مقطع زمانی اربعین حسینی شاهد تردد بیش از 4 میلیون مسافر است.
بازگشایی این مرز فعلاً در بُعد تجاری به صورت دو روز در هفته بوده است، این بازگشایی موجب رونق اقتصادی و تقویت مرزنشینان مهرانی بوده که به گفته، محمد نوذری معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استانداری ایلام، در شروع فعالیت رسمی مرز تجاری مهران، اولویت با ترخیص کالاهایی خواهد بود که به دلیل تعطیلی ناشی از بحران کرونا  تا کنون امکان انجام امور گمرگی و صادرات آن‌ها فراهم نشده است.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار افزود: از هفته آینده دو روز در هفته مرز مهران برای انتقال کالا به کشور عراق باز است.
نوذری ادامه داد: اولویت ترخیص با کامیون‌هایی است که در مرز مهران مستقر هستند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما