۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۹
کد مطلب : ۵۱۳۲۳

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شمار جانباختگان از مرز ۱۷ هزار نفر گذشت

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شمار جانباختگان از مرز ۱۷ هزار نفر گذشت
 
تعداد جانباختگان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به ١٧ هزار و ١٩٠ نفر رسید.
به گزارش بیان ما - سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز (یکشنبه، ١٢ مرداد) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶٨۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴٢٣ نفر از آن‌ها بستری شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٣٠٩ هزار و ۴٣٧ نفر رسید.  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ٢٠٨ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ١٧ هزار و ١٩٠ نفر رسید.
لاری افزود: خوشبختانه تاکنون ٢۶٨ هزار و ١٠٢ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.  ۴٠٨٩ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
او گفت:  تاکنون دو میلیون و ۵٠٨ هزار و ۴١٨ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. 
۱۵ استان در وضعیت قرمز قرار دارند
سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.
لاری افزود: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: روند فراگیری در مازندران از تیرماه شدت گرفته است. متاسفانه در ۶ هفته اخیر موارد بستری در استان مازندران ۴ برابر شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين