۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۵۱۵۲۱

تلفات جهانی کرونا از ۷۰۰ هزار نفر عبور کرد


برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از هفتصد هزار نفر بیشتر شده است.
تلفات جهانی کرونا از ۷۰۰ هزار نفر عبور کرد
 برآوردهای دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، امروز (چهارشنبه) از ۷۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.
بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۱۸،۵۴۰،۱۱۹ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۷۰۰،۶۴۷ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.
در مقابل اما حدود یازده میلیون و صد و سی و چهار هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.
در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با تقریبا چهار میلیون و هفتصد و هفتاد و یک هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.
بر اساس آمار اعلامی، آمریکا با حدود ۱۵۷ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.
در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی پنج میلیون و هفتصد و هشتاد هزار مبتلا و حدود ۲۲۵ هزار فوتی، و قاره اروپا دو میلیون و نهصد و چهل هزار مورد ابتلا و ۲۰۴ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.
نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که «تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفته بود شاید هرگز واکسنی برای مقابله با این بیماری ساخته نشود
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين