۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب : ۵۳۳۸۳

آمریکا نیازمند ۳ تریلیون دلار کمک مالی جدید برای تقویت اقتصاد است

آمریکا نیازمند ۳ تریلیون دلار کمک مالی جدید برای تقویت اقتصاد است
 

ویلیام لی، اقتصاددان ارشد مؤسسه میلکن، می‌گوید: آمریکا نیازمند حدود ۳ تریلیون دلار کمک مالی جدید برای تقویت اقتصاد کرونازده خود می‌باشد.
به گزارش بیان ما - به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، ویلیام لی، اقتصاددان ارشد مؤسسه میلکن، می‌گوید: آمریکا نیازمند حدود ۳ تریلیون دلار کمک مالی جدید برای تقویت اقتصاد کرونازده خود می‌باشد. این اظهار نظر در حالی مطرح می‌شود که کنگره و کاخ سفید بر سر بسته بعدی کمک کرونایی به بن‌بست رسیده‌اند.
این اقتصاددان می‌گوید آمریکا باید از این ۳ تریلیون دلار برای برنامه‌هایی مانند تشویق شرکت‌ها برای افزایش قابلیت‌های دورکاری و کمک به بیکاران برای یافتن کار در شرکت‌هایی با مدل تجاری بادوام و قابل توسعه، استفاده شود.
او اضافه کرد: مساله اینجاست که باید این کار بزرگ بدون افزایش ماندگار در کسری بودجه انجام شود. به همین علت باید این برنامه‌ها به صورتی هدفمند باشند که با بازگشت به کار اقتصاد محو شوند.
آقای لی با اشاره به اختلافات بین دولت و کنگره آمریکا بر سر تصویب بسته حمایتی جدید و به تأخیر افتادن اعلام بسته جدید می‌گوید: بسته مالی جدید بسیار اهمیت دارد اما به نظر می‌رسد سیاست‌مداران ما این پیام را نمی‌شنوند. ما نیازی به اصلاحات ایده‌آل‌گرایانه این افراد نداریم. اقتصاد آمریکا همین حالا به این پول احتیاج دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين