۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۵۳۴۷۷

۲۸ بستری جدید بر اثر ابتلاء به کرونا/ یک نفر جان باخت

۲۸ بستری جدید بر اثر ابتلاء به کرونا/ یک نفر جان باخت

اردبیل- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.
به گزارش بیان ما - دکتر شهرام حبیب زاده در خصوص آخرین وضعیت ابتلاء به بیماری کرونا در استان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۷ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
وی در خصوص آمار تفکیکی موارد بستری ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در هر شهرستان اظهار کرد: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر از اردبیل، یک نفر در پارس آباد، یک نفر مشگین‌شهر، ۴ نفر گرمی و ۳ نفر از خلخال گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲۳ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه مورد درمان هستند.
دکتر حبیب زاده افزود: در حال حاضر شهرهای خلخال، پارس آباد، گرمی و مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرهای اردبیل، بیله سوار، سرعین و نیر در وضعیت زرد، شهرهای اصلاندوز، کوثر و نمین در وضعیت سفید قرار دارند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به حضور دانش آموزان در مدارس خاطرنشان کرد: انتظار داریم اولیا و مربیان و نیز مدیران مدارس سلامتی فرزندان و دانش آموزان خود را به جد پیگیری کنند و علائم احتمالی را با پزشک در جریان بگذارند.
دکتر حبیب زاده خروج شهرهای استان از وضعیت قرمز را ناشی از جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: انتظار داریم مردم منتظر صدور دستورات و محدودیت‌ها نبوده و خودشان در مقابله با این ویروس همت داشته باشند و قطعاً شکست این بیماری عزم همگانی را می‌طلبد و کادر درمان به تنهایی نمی‌تواند در عدم شیوع آن دخیل باشد.
وی همچنین گفت: افرادی که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند، قبل از تشدید بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين