۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۵۳۷۰۳

آخرین تلاش‌های ائتلاف سعودی در قلب یمن به در بسته خورد/ شمارش معکوس برای آزادی شهر مارب آغاز شد + نقشه میدانی

آخرین تلاش‌های ائتلاف سعودی در قلب یمن به در بسته خورد/ شمارش معکوس برای آزادی شهر مارب آغاز شد + نقشه میدانی
 

نیروهای ائتلاف سعودی عملیاتی را در جنوب استان الجوف برای فرار از بزرگترین شکست در یمن انجام دادند اما باز هم به بن بست خوردند تا همه مقدمات برای آزادی شهر مهم و راهبردی مارب فراهم شود.
به گزارش بیان ما - نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی یمن در روزهای گذشته پیروزی های ارزشمندی را در استان های «البیضاء، الجوف و مارب» به دست آوردند و با آزادسازی بیش از ۴ هزار کیلومتر مربع از مساحت اشغالی ضربه مهلکی را به پیکره ائتلاف سعودی وارد کردند.
ائتلاف پس از تحقیرهای میدانی و شکست های سنگینی که متحمل شد برای کاهش فشار روانی بر نیروهایش و متوقف کردن پیشروی رزمندگان یمنی تمام قدرتش را به میدان آورد و انجام یک عملیات را در جنوب استان الجوف در دستور کار قرار داد.
عملیات ائتلاف سعودی برای اشغال دوباره مناطق جنوبی استان الجوف از جمله پایگاه مهم «اللبنات»، همزمان با پیشروی گسترده نیروهای یمنی در محور مرکزی بخش «خب و الشعف» در استان الجوف و بخش های «رحبه، مدغل و...» در استان مارب آغاز شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر ائتلاف پس از درگیری های سنگین با خسارت های قابل توجه و دهها کشته و زخمی توانستند تنها مناطق «قرن سالم، فریده، زین مین» را در جنوب استان الجوف دوباره به اشغال دربیاورند.  
در این عملیات که نتیجه آن فقط تصرف منطقه ای کوچک بود، ائتلاف شماری زیادی از نیروهای تحت فرمانش از جمله چندین فرمانده میدانی را از دست داد؛ در لیست کشته شدگان نام های «علی ناصر العبیدی، عبدالعزیز الحداد محسن سعید عیضه العبیدی و... و.» دیده می شود.
به گفته منابع میدانی، نیروهای ائتلاف سعودی در جریان این عملیات پرهزینه و زیان بار فقط مساحتی در حدود ۸۰ کیلومتر مربع را به تصرف درآوردند که البته ۹۰ درصد از این مناطق تازه اشغال شده بیابانی و فاقد هرگونه اهمیتی بودند.

اعلام الحربی
 مناطق بیابانی کم ارزش که در این محدوده اشغال شدند در حدفاصل کوه های «النضود و العلم الابیض» قرار دارند و جزء خط تماس میان نیروهای ائتلاف سعودی و رزمندگان یمنی محسوب می شوند.
یک منبع میدانی که تحولات را در استان الجوف از نزدیک دنبال می کند در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: پیروزی نیروهای ائتلاف سعودی دوام زیادی نداشت و رزمندگان انصارالله به همراه نیروهای ارتش یمن عملیات معکوسی را از حومه جنوبی پایگاه «اللبنات» آغاز کردند.
به گفته این منبع میدانی، نیروهای یمنی در جریان این عملیات موفق شدند علاوه بر متوقف کردن پیشروی شورشیان، ضربات سختی را به آن ها وارد کنند.

اعلام الحربی
این منبع میدانی افزود: عملیات بی نتیجه اخیر عناصر مزدور در جنوب استان الجوف در شرایطی انجام شد که ائتلاف سعودی به خوبی متوجه شده دیگر جایی در جنوب و شمال غرب استان مارب (مدغل، رغوان، رحبه و...) ندارد و شکست را پذیرفته است.
این منبع میدانی با بیان این که شمارس معکوس برای آزادسازی مارب (مرکز استان) به صدا درآمده است، خاطرنشان کرد: سعودی ها می دانند که باید مهم ترین پایگاه تحت اشغال را در مرکز یمن تخلیه کنند و این واقعیت میدانی آنان را بسیار بی روحیه کرده است.

 با ادامه پیشروی میدانی نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در استان الجوف و مارب، قبایل هم از نیروهای ائتلاف سعودی فاصله گرفته اند چرا که کار آنان را تمام شده می دانند و در تلاش هستند با نیروهای یمنی متحد شوند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين