۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۵۴۰۴۶

دولتهای اسلامی برای مقابله با نقشه صهیونیستها کنار هم باشند

دولتهای اسلامی برای مقابله با نقشه صهیونیستها کنار هم باشند
حجت الاسلام شهریاری در گفتگو با شیخ زهیر جعید گفت:دولتهای اسلامی باید برای مقابله با نقشه های صهیونیستها در کنار هم قرار گیرند، صف واحدی تشکیل و برنامه های منظمی در این خصوص ترتیب دهند.
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر روز گذشته (سه شنبه اول مهرماه) به صورت ویدئو کنفرانس با شیخ زهیر جعید هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان و از عالمان برجسته اهل سنت لبنان گفتگو کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این گفتگو اظهار داشت: مایل بودیم شما را از نزدیک زیارت کنیم که شرایط کرونا مانع از ملاقات حضوری شده و مجبور شدیم از طریق فضای مجازی با شما گفتگو کنیم؛ امیدواریم بلای کرونا هر چه زودتر از سر جهان و امت اسلام رفع شود و امکان دیدارهای حضوری با شما و دیگر علمای جهان اسلام فراهم گردد.
شهریاری در ادامه از مواضع شجاعانه شیخ زهیر جعید در مقابله با تکفیر، ارهاب و مواضع انقلابی علیه رژیم صهیونیستی قدردانی کرد و گفت: جبهه عمل اسلامی لبنان نقش مهم و اساسی در مقابله با فتنه طایفه ای در لبنان ایفا کرده است.
وی همچنین از ارسال پیام های تسلیت شیخ جعید به مجمع تقریب در پی درگذشت آیت الله تسخیری و خانم دکتر طوبی کرنامی قدردانی کرد و برای «فتحی یکن» رییس فقید جبهه عمل اسلامی لبنان طلب آمرزش و مغفرت کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ما در حال حاضر با بحرانهای متعددی مواجه هسیتم و در مرحله حساس و سرنوشت سازی به سر می بریم، لذا دولتهای اسلامی باید برای مقابله با نقشه های صهیونیستها در کنار هم قرار گیرند، صف واحدی تشکیل دهند و برنامه های منظمی در این خصوص ترتیب دهند؛ باید نقشه صهیونیستها را بشناسیم و در این مسیر در کنار هم باشیم.
شهریاری تصریح کرد: امروز صهیونیستها تلاش کرده اند، مشکل جدیدی در جهان اسلام پدید بیاورند که همان توهین به قرآن کریم و رسول اکرم(ص) در سوئد و فرانسه است؛ آنها می خواستند با این غائله جدید ملتهای اسلامی را تحریک و اذهان را از مسئله عادی سازی رژیم صهیونیستی غافل کنند؛ به نظر می رسد صهیونیستها در پشت این توهینها قرار دارند و ملت اسلام باید هوشیار باشد و فتنه های دشمن را نقش بر آب کند.
وی افزود: در هفته گذشته صهیونیستها قصد داشتند، در پاکستان بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند و با تحریک افراد نادان برای توهین به مذاهب دیگر، توجه مسلمانان را از جنایتهای صهیونیستها منحرف کنند تا آنها متوجه شهرک سازیها و عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل نشوند؛ شاهد بودیم که پیروان مذاهب تظاهراتی علیه هم انجام دادند؛ درست در زمانی که مسلمانان باید بر تقبیح مسأله عادی سازی تمرکز کنند.
شهریاری اظهار داشت: وقتی ما با توهین به مقدسات و عادی سازی روابط مواجه شویم، توجه ما به دو سومی رود و به صورت طبیعی تمرکز ما بر موضوع اصلی کاهش پیدا می کند؛ لذا توهینهای اخیر را نقشه صهیونیستها می دانیم که در این زمان خاص انجام شد تا مسلمانان به مسأله عادی سازی کمتر توجه کنند؛ طبیعتا باید مسأله حادی را در جهان اسلام مطرح کنند تا توجهات کاهش پیدا کند، که این مسأله حاد همین توهین ها بود؛ در این شرایط وظیفه ما حفظ وحدت بین فرق اسلامی است، چون نقشه اصلی دشمن ایجاد تفرقه است.
در ادامه شیخ زهیر جعید هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان ضمن آروزی سلامتی برای دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: مایل بودم امکان ملاقات حضوری بین ما فراهم می شد تا هرچه بیشتر در مورد تقریب و ایجاد وحدت در جهان اسلام و تحقق آرمان های آن گفتگو کنیم که شرایط فعلی اجازه این کار را نمی دهد.
وی همچنین با اشاره به همکاری های گذشته بین مجمع جهانی تقریب با جبهه عمل اسلامی لبنان، خواستار همکاری هرچه بیشتر بین این دو نهاد شد و تصریح کرد: ما نیاز داریم در مقابله باچالشهای خطرناکی که با آن مواجه هستیم بایستیم تا هدف مشترک خود را محقق سازیم.
شیخ جعید بر نقش سرنوشت ساز مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مقابله با توطئه های دشمنان جهان اسلام تأکید کرد و گفت: ما امید بسته ایم به رهبر معظم انقلاب اسلامی که می تواند جهان اسلام را از بلاهایی که به آن گرفتار شده است، نجات دهد.
وی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین شهریاری خاطرنشان کرد: شما می توانید از فعالیتهای جبهه عمل اسلامی لبنان در خارج از کشور و اقدامات آن در جهت رفع مشکلات بین شیعه و سنی استفاده کنید؛ ما در صف جمهوری اسلامی ایران هستیم و می توانیم به نمایندگی از این کشور به جاهایی برویم که امکان رفتن به آنجاها را ندارد و می توانیم در آنجا اهداف مقاومت اسلامی را محقق کنیم.
هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی همچنین با اشاره به اینکه امروز تلاشها برای ساقط کردن محور مقاومت بیشتر شده و خطرها فزونی یافته است، خواستار اتحاد و همبستگی هرچه بیشتر کشورهای اسلامی برای مقابله با فتنه های صورت گرفته علیه جهان اسلام شد.
در ادامه این گفت وگو حجت الاسلام و المسلمین شهریاری طی سخنانی اظهار داشت: ما در تاریخ ۱۲ الی ۱۷ ربیع الاول هفته وحدت را پیش رو داریم و از جناب عالی و علمای منطقه جغرافیایی شما می خواهیم در این کنفرانس که به صورت وبینار برگزار می شود، حضور فعال داشته باشید و مقالات خود را ارائه کنند.
دبیرکل مجمع افزود: در این کنفرانس که با موضوع «همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا» بر گزار می شود، تأکید خواهیم کرد که غرب قابل اتکا نیست؛ در دوران کرونا معلوم شد معیارهای غربی توان پاسخگویی به نیازهای بشر در این دوران را ندارد در حالی که معیارهای اسلامی دعوت به تعاون و همکاری بر کارهای خیر است و کمک های مؤمنانه به ویژه در کشور جمهوری اسلامی ایران می تواند الگویی مناسب برای حیات بشریت در روزگار ما باشد و ما در کشور خود شاهد بودیم که مردم علی رغم همه فشارهای اقتصادی به صورت داوطلبانه و اخلاقی کمک به فقرا و رعایت اصول بهداشتی را در برنامه هایشان داشتند.
شهریاری افزود: در حال حاضر به دلیل تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران برای بسیاری از فعالیت های فرهنگی مشکلاتی پیش آمده که در صدد رفع آنها هستیم و ان شاء الله به یاری خداوند دشمن خواهد دید که با این تحریم ها و محاصره های اقتصادی ما قوی تر و مقاوم تر از گذشته با ایثار و کارهای جهادی این حربه دشمن را نیز مانند موارد گذشته شکست خواهیم داد.
در پایان عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران در لبنان گزارشی از عملکرد رایزنی ایران در لبنان و برنامه های آینده آن ارائه کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين