۰
تاریخ انتشار
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۵۴۱۹۱

فرمانده پیشین نیروی قدس: مقاومت ضربۀ نهایی را به رژیم صهیونیستی خواهد زد

 
 
فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس و مقاومت یک جریان متصل به هم است، همان‌طور که دفاع مقدس به پیروزی رسید، مقاومت هم در میدان‌های جنگ برابر رژیم صهیونیستی به پیروزی رسیده است، ان‌شاءالله در دفاع نهایی برابر این رژیم جعلی ضربه آخر را به صهیونیست‌ها خواهد زد.
سردار احمد وحیدی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، گفت: «مقاومت»، مولود مبارک دفاع مقدس است و دوران دفاع مقدس، دوران شکل‌گیری خود باوری و اعتماد است با این معنا که می‌توان در مقابل دنیا ایستاد، دشمن را شکست داد و مانع تحقق خواسته‌های آن‌ها شد.

«مقاومت»؛ مولود مبارک دفاع مقدس است
امروز در چهل سالگی دفاع مقدس با گذشت چند دهه، از زندگی چند دهه‌ای مقاومت صحبت می‌کنیم

رئیس دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی افزود: این باور ایجاد شد که می‌توان به سلطه ۷۰ ساله رژیم صهیونیستی بر سرزمین‌های فلسطین پایان داد، پس مقاومت ایجاد شد، امروز در چهل سالگی دفاع مقدس با گذشت چند دهه، از زندگی چند دهه‌ای مقاومت صحبت می‌کنیم.
 

دفاع مقدس و مقاومت یک جریان متصل به هم است
دفاع مقدس و مقاومت یک جریان متصل به هم است، همانطور که دفاع مقدس به پیروزی رسید، مقاومت هم در میدان‌های جنگ برابر رژیم صهیونیستی به پیروزی رسیده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: دفاع مقدس و مقاومت یک جریان متصل به هم است، همانطور که دفاع مقدس به پیروزی رسید، مقاومت هم در میدان‌های جنگ برابر رژیم صهیونیستی به پیروزی رسیده است، ان‌شاالله در دفاع نهایی برابر این رژیم جعلی ضربه آخر را به صهیونیست‌ها خواهد زد.

آرمان ملت فلسطین، آرمان امت اسلام است
وزیر پیشین «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» در پاسخ به این سؤال که توافق ننگین حکام امارات و بحرین به عنوان مزدوران استکبار جهانی با رژیم صهیونیستی چه تأثیری بر ادامه فعالیت جبهه مقاومت خواهد داشت؟ گفت: توافق حکام مرتجع امارات و بحرین، اعلام جنگ با امت‌های اسلامی به ویژه فلسطین است چون آرمان ملت فلسطین، آرمان امت اسلام است
هم پیمانی با رژیم صهیونیستی و مشروعیت بخشی به این رژیم غاصب و جعلی اعلام جنگ باامت اسلام است

.

آشکاری چهره نفاق برخی حکام مرتجع عربی
رئیس دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی تصریح کرد: این اعلام جنگ، چهره نفاق برخی حکام کشور‌های عربی را نشان می‌دهد، تصور بود این‌ها در کنار فلسطین هستند، البته ما می‌دانستیم و قبلا هم اعلام کرده بودیم، این‌ها مقابل ملت فلسطین هستند و امروز بیش از پیش این چهره آشکار شد.

وی ادامه داد: این توافقات چهره جبهه مقاومت را خیلی روشن‌تر کرده است، زیرا یک طرف ملت فلسطین، امت اسلامی، محور مقاومت و یک طرف این نبرد، برخی از حکام خود فروخته جهان عرب قرار دارند که خوشان را به صهیونیست‌ها فروختند.

صنایع دفاعی، آماده کمک به حل مشکلات صنایع کشور
عضو ممع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دست یابی صنایع دفاعی به بلوغ فناوری، با اشاره به اهمیت ظرفیت صنایع دفاعی در حل مشکل صنایع کشور، تأکید کرد: بی تردید می‌توان از ظرفیت صنایع دفاعی کشور در حل مشکلات سایر صنایع استفاده کرد، از این توانمندی استفاده هم شده است، صنایع دفاعی آماده است در کنار آن‌ها به سایر صنایع کمک کند، ظرفیت بسیار بزرگی است و امیدواریم از این توانمندی در حل مشکلات صنایع کشور استفاده شود.

شهید «قاسم سلیمانی»؛ ستاره درخشان مقاومت
یش از همه یاد شهید بزرگوارمان شهید «سردار سلیمانی» مظهر عزت کشور، ستاره درخشان مقاومت را گرامی می‌داریم، که در همه لحاظات جایش خالی است

فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال که امروز در چهل سالگی دفاع مقدس بیشتر از کدام یک ازهمرزمان خود یاد می‌کنید؟، اظهار داشت: امروز بیش از همه یاد شهید بزرگوارمان شهید «سردار سلیمانی» مظهر عزت کشور، ستاره درخشان مقاومت را گرامی می‌داریم که در همه لحاظات جایش خالی است.
سردار احمدی وحیدی هم‌اکنون رئیس دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی و عضو مجمع تشخیص مصحت نظام است. او پیشتر وزیر «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» بود.
 
سردار وحیدی همچنین پیش از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سردار بزرگ امت اسلام، در بازه زمانی ۱۳۷۶- ۱۳۶۷ فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر عهده داشت. هم‌اکنون سردار اسماعیل قاآنی این مسئولیت را بر عهده دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين