۰
تاریخ انتشار
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب : ۵۴۲۱۶

صادرات 10 میلیون دلاری محصولات بهداشتی آرایشی به 21 کشور


سخنگوی گمرک گفت:‌ کشورمان در 5 ماه اول سال جاری اقدام به صادرات بیش از 13هزارو 765 تن انواع محصولات بهداشتی با ارزش 10 میلیون و 598 هزارو 620 دلار کرده است.
صادرات 10 میلیون دلاری محصولات بهداشتی آرایشی  به 21 کشور
به گزارش بیان ما - به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: در ایران انواع مختلفی از محصولات بهداشتی تولید می‌شود که با توجه به کیفیت بالا و حجم تولیدی که دارند جزو اقلام صادراتی کشور قرار می‌گیرند. بسیاری از کشور های همسایه و کشورهای دیگر به واردات و خرید انواع محصولات بهداشتی  مشغولند و بعضا در مواردی مانند شامپو، کشورهایی که  اکثرا خود به صورت مستقل دارای صنعت تولید شامپو هستند و محصولات تولیدی آن ها در ایران به فروش می رسد نیز خریدار شامپوی ایرانی هستند. 
وی افزود: میزان صادرات این صنعت بزرگ، در جهان، رقمی حدود 147 میلیارد دلار است که  محصولات آرایشی و بهداشتی، شامپو، صابون ،رنگ مو و روغن‌های بهداشتی را شامل می‌شود.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک با تشریح آخرین وضعیت صادرات محصولات بهداشتی کشورمان خاطر نشان کرد: کشورمان در بازه زمانی 5 ماه اول سال جاری اقدام به صادرات بیش از 13 هزار و 765 تن انواع محصولات بهداشتی با ارزش ده میلیون و598 هزار و620 دلار صادر کرده است.
لطیفی در توضیح محصولات بهداشتی صادراتی کشورمان گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی دارای انواع مختلفی هستند، و محصولات ایرانی صادراتی کشورمان، انواع شامپو، فرآورده های بهداشتی و لوازم آرایش برای  صورت، پوست، ناخن دست وپا، پودرهای بهم فشرده برای مصارف آرایشی، فرآورده های زیبایی وبهداشتی برای مراقبت از پوست و انواع ضد آفتاب، فیکساتور مو،فرآورده های پاک کننده دندان و خمیر دندان، انواع صابون و.. را شامل می شوند.
لطیفی با اشاره به مقاصد محصولات بهداشتی کشورمان افزود: محصولات بهداشتی ایرانی  در 5 ماهه اول سال 99 به 21 کشور جهان صادر شده است که این کشورها ازقبیل: افغانستان، انگلستان، آلمان، کانادا، اتریش، هنگ کنگ، کویت، عمان ، امارات متحده عربی، روسیه، عراق، بحرین، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، قزاقستان و... هستند. 
وی در پایان گفت: 3 مقصد اصلی صادرات محصولات بهداشتی و ارایشی ایزانی به ترتیب  کشورهای افغانستان، عراق و آذربایجان هستند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين