۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب : ۵۴۴۳۴

واکنش توئیتری به خودکشی پدر امیرحسین مرادی/ اگر به نظام فحش ندهید پسرتان اعدام می‌شود!


انتشار خبر خودکشی پدر امیرحسین مرادی (از متهمان حوادث آبان ماه ۹۸) واکنش کاربران فضای مجازی را در پی داشت. شواهد حاکی از آن است که این اقدام تحت فشارهای روانی شبکه‌های خارجی صورت گرفته است.

واکنش توئیتری به خودکشی پدر امیرحسین مرادی/ اگر به نظام فحش ندهید پسرتان اعدام می‌شود!
 پس از صدور و تأیید حکم اعدام سه سارق مسلح اغتشاشگر در دیوان عالی کشور که در جریان اغتشاشات آبان‌ماه ۹۸ اقدام به آتش‌زدن بانک و تخریب اموال عمومی کرده‌بودند، هشتگی تحت عنوان اعدام نکنید در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت که با پشتیبانی یگان سایبری منافقین، برخی از سلبریتی‌ها و دشمنان مغرض و همیشگی این مرز و بوم به ترند اول توئیتر در جهان تبدیل شد و بسیاری از مردم که از جزئیات اقدامات مجرمانه این محکومان بی‌خبر بودند ناخواسته با این جریان مرموز همراه شدند و جای جای فضای مجازی مملو از هشتگ اعدام نکنید شد.

کار تا جایی پیش رفت که حتی ترامپ و نتانیاهو نیز به این هشتگ پیوستند و در همانجا ماهیت واقعی این جریان چهره نمایان کرد.
حرفی که شنیده نشد
پیش از راه افتادن این جریان، سخنگوی قوه قضائیه در همان نشست خبری که از تأیید حکم این سه نفر در دیوان عالی کشور خبر داده بود، گفته بود: اجرای احکام، یک فرآیند کاملا قانونی دارد که باید طی شود و ممکن است در این فرآیند قانونی، باز دادرسی‌های فوق العاده مانند اعاده دادرسی یا اعمال ماده ۴۷۷ یا هر موجب قانونی دیگری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.
۲۵ تیرماه وکلای مدافع متهمان این پرونده نیز با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را برای دستگاه قضایی ارسال کردند و در نهایت درخواست بررسی مجدد پرونده سه اعدامی از سوی دیوان عالی کشور پس از پیگیری وکلا جهت اعمال ماده ۴۷۷ پذیرفته شد.
توقف موقت اجرای حکم
وکلای متهمان در این خصوص اظهار داشتند: خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده جهت بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است و باتوجه به موازین قانونی و رویه جاری قضایی در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان تعیین تکلیف نهایی قضایی در این پرونده، متوقف میباشد.
مریم مرادی، وکیل مدافع امیرحسین مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در این خصوص اظهار کرد: در حال حاضر صرفا درخواست ثبت شده‌است و این بر اساس ماده ۴۷۴ است و سپس باید به شعبه ارجاع شود و قاضی پرونده را بخواند. ماده ۴۷۷ مربوط به دستور ریاست قوه قضائیه می‌شود و زمانی است که رأی خلاف شرع باشد. وی رویکرد دستگاه قضایی نسبت به این پرونده را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم که خبر خوبی برسد.
در حال حاضر پرونده این سه اعدامی برای بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی کشور ارجاع شده و افکار عمومی جامعه ایران در انتظار تصمیم دستگاه قضایی است.

با این حال صبح روز گذشته خبر خودکشی پدر امیرحسین مرادی همه را در شوک فرو برد. بنا بر گفته‌ی مادر امیرحسین مرادی، صبح دوشنبه جنازه پدر در زیر زمین خانه پیدا شده است. شواهد حاکی از آن است که این اقدام تحت فشارهای روانی شبکه‌های خارجی صورت گرفته است.
وکیل امیرحسین مرادی، از متهمان حوادث آبان ماه ۹۸ در گفت‌وگو با بی بی سی درباره دلایل خودکشی پدر این متهم می‌گوید: تماس یک نفر از خارجِ کشور و ترساندن خانواده‌ باعث خودکشی پدر شده است. بابک پاک‌نیا اضافه می‌کند: فرد تماس گیرنده به دروغ می‌گوید فرزند شما در صف اعدام است و اگر با من مصاحبه نکنید امیرحسین اعدام خواهد شد!
 
در این پرونده نیز رسانه‌های خارجی همان بلایی را که به نحوی دیگر بر سر خانواده نوید افکاری آورده بودند، تکرار کرده و با فشار روانی بر خانواده مرادی باعث شدند پدر او دست به خودکشی بزند.
انتشار خبر خودکشی پدر امیرحسین  مرادی واکنش کاربران فضای مجازی را در پی داشت. در ادامه برخی از این واکنش‌ها از نظرتان می‌گذرد.
 
▪️‏ ‏پدر امیر حسین مرادی، کسی که رئیس قوه جلوی حکم اعدامش رو گرفت خودکشی کرد
در مصاحبه مادرش گفته شبکه‌های خارجی دائم فشار می‌اوردن که پسرتون اعدام میشه
الان براندازا عروسی گرفتن که بالاخره یه تلفات گرفتیم که بتونیم اسکی بریم.
 💬 حاج فیدل


▪️‏ ‏جریان متعفن نفاق و ضد انقلاب که تاب توقف حکم اعدام امیرحسین مرادی توسط ابراهیم رییسی رو نداشت با فشار رسانه ای جانی دیگر گرفت تا با همراهی عمله های داخلی شان همچنان به ارتزاق خون مردم ایران ادامه دهند.
💬 نرگس رئیسی


▪️‏ خود مادر امیرحسین مرادی گفته از شبکه‌های خارجی تماس می‌گرفتن که اگه کاری نکنید بچه‌تون اعدام میشه، و نهایتا انقدر فشار روانی آوردن که علیرغم قطعی نشدن حکم اعدام، پدرش خودکشی کرده!! حالام طبق معمول براندازا افتادن به لاشخوری سیاسی از یه کشته‌ی جدید!
💬 آدم

▪️‏ همان جریانی که اعتراضات آبان راعلم کرد مشغول برنامه ریزی برای تخریب ق ق با این خبر هستند:
پدر ‎#امیرحسین_مرادی خودکشی کرد!
این دفعه فرق ماجرا این است که حکم اعدام متوقف شده بود.
ولی تماس‌هایی از خارج با فشار روانی فراوان بستری فراهم کرد برای کفتارهای اپوزیسیون داخلی و خارجی.
💬 حسین هرندی


▪️‏ پدر ‎#امیرحسین_مرادی با وجود اینکه حکم اعدام توسط قوه قضائیه متوقف شده خودکشی کرده
پر واضحه بعلت فشار و تماسهایی که از خارج از کشور با این خانواده صورت میگرفت و ازشون دعوت میشد که ضدنظام صحبت کنند و چنانچه سکوت کنند فرزندشون قطعاً اعدام خواهد شد تحت فشار روانی دست به این عمل زدن.
💬 سمیه مروتی


▪️‏ پیشبرد اهداف برانداز ها برای مقابله با ج‌ا در سایه جنگ ذهنی است.
قوه‌ی قضائیه اجرای حکم ‎#امیرحسین_مرادی را لغو می‌کند اما
ایجاد فشار های روانی از طرف شبکه های معاند باعث گرفتن نفس پدری میشود که آرزو دارد دوباره همگی بر سر یک سفره بنشینند.
💬 mohammadi


▪️‏ ‏مادر امیرحسین مرادی گفته بعد از توقف حکم اعدام پسرمون از شبکه های خارجی تماس گرفتند که اگه سکوت کنید و به نظام فحش ندید پسرتون اعدام میشه!

فشار روانیشون باعث خودکشی پدر امیرحسین مرادی شد ...

مدل جدید جنگ رسانه ای دشمن !
💬 حامد مقدم


▪️‏ دو نکته در مورد ‎#امیرحسین_مرادی بگم
آیت الله رییسی شخصا حکمش رو‌ متوقف کرده بوده
به گفته مادرش (همسر متوفی) فشار روانی خیلی زیادی از شبکه های خارج نشین روی خانواده بوده که تهدید میکردن که اگر با ما مصاحبه و همکاری نکنید پسرتون رو بی سروصدا اعدام میکنن
دلیل خودکشی پدر هم همین بوده.
💬 پدرام شمیرانی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين