۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۸
کد مطلب : ۵۴۴۹۳

پیش‌بینی بارش باران در برخی مناطق کشور

 
هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا
کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما خواهیم داشت.
 فریبا گودرزی، کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در سواحل شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و سمنان و برخی مناطق استان‌های اصفهان فارس، کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، همچنین غرب یزد، غرب هرمزگان، رشد ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در ارتفاعات زاگرس در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین روز چهارشنبه علاوه بر مناطقی ذکر شده در جنوب غرب و غرب کشور نیز افزایش ابر بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.
گودرزی اضافه کرد: در بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه در غرب گیلان و اردبیل همچنین استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه، همدان و مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده ‌پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو با گذر امواج گذرا از شمال غرب کشور، در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده خواهیم داشت.
وی اظهار کرد: یکشنبه آینده به تدریج با نفوذ جریانات مرطوب شمالی به غرب سواحل خزر گستره  بارش‌ها استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان و قزوین را در بر می‌گیرد.
کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما خواهیم داشت.
گودرزی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۳ و ۱۴ درجه خواهد بود.
کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين