۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب : ۵۵۲۵۶

«شیرین عبادی» شخصیت منفور این روزهای ایرانیان/ فعال مجازی: شما غلط می‌کنید از جانب من یکی حرف می‌زنید!


وضعیت اخلاقی اپوزیسیون و دغدغه‌های ضدملی آن‌ها، هر روز ابعاد وخیم تازه‌ای به خود می‌گیرد. در آخرین مورد، فعال به اصطلاح حقوق بشری، خواستار تحریم همه‌جانبه ورزش ایران شده است.
«شیرین عبادی» شخصیت منفور این روزهای ایرانیان/ فعال مجازی: شما غلط می‌کنید از جانب من یکی حرف می‌زنید!
 روزنامه صبح نو در گزارشی به اقدام خائنانه اخیر شیرین عبادی درباره تحریم شدن ورزش ایران پرداخته است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.
قصاص نوید افکاری باعث شد تا نیروهای ضدانقلاب، موج تازه‌ای را علیه نظام جمهوری اسلامی  به راه بیندازند و با ضدحقوق بشری خواندن ساختار قضایی ایران، خواستار تحریم بیشتر کشورمان در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش شوند. یکی از این نیروها که پیش از این در ایران، مدعی اصلاحات و اصلاح‌طلبی بود، شیرین عبادی، فعال به اصطلاح حقوق بشری است. 

عبادی: ورزش ایران را تحریم کنید!
عبادی در آخرین اظهارات خود خواستار آن شده تا کلیه رشته‌های ورزشی ایران به‌مدت یک سال محروم شوند. وی با انتشار ویدیویی خطاب به فدراسیون‌های ورزشی دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی آن شده که دخالت سیاسی جمهوری اسلامی ایران در امر ورزش منتج به نارضایتی‌های عمومی و فرار بسیاری از ورزشکاران از کشور شده است. او در این باره مدعی شد: «اعتراضات ورزشکاران به جایی نمی‌رسد، بنابراین از کلیه فدراسیون‌های ورزشی جهان خواهش می‌کنم تا به مدت یک سال ایران را محروم کنند و اجازه شرکت بین‌المللی در هیچ زمینه‌ای به دولت ایران ندهید. به ندای مردم ایران گوش کنید، مردم ایران مخالف دخالت سیاست در امری مانند ورزش هستند.»
این البته اولین‌بار نیست که عبادی از لزوم تشدید تحریم‌ها علیه ایران سخن می‌گوید. او پیش از این و در اردیبهشت سال‌۹۸ نیز در سخنرانی خود در پارلمان کانادا خواستار تحریم‌های حداکثری علیه مردم ایران شد و تاکید کرد که معامله با ایران فقط باید محدود به دارو و غذا باشد. 
این اظهارات از سوی عبادی، با واکنش تند برخی کاربران در فضای مجازی مواجه شد. فرید مدرسی در توئیتی با تاکید بر اینکه شیرین عبادی نه تمایل به حقوق بشر دارد و نه علاقه به ایران، به ماهیت جایزه صلح نوبل که او در سال‌۱۳۸۲ دریافت کرد، نوشت: «جایزه صلح نوبل را با لابی پهلویست‌ها گرفت اما ایران‌ستیزی، اورا محور تروریست‌های تجزیه‌طلب کرد با حمایت تندروهای اسرائیلی؛ برخی ایرانیان مقیم خارج آگاهند.» 
کاربر دیگری در توییتر نوشت: «دوره ترامپ محک خوبی بود برای آشکار ساختن عیار فکری و اخلاقی و حرفه‌ای خیلی‌ها.»
کاربر دیگری با عنوان احسان سلطانی، تاکید کرد: «خانم عبادی، شما غلط می‌کنید از جانب من یکی حرف می‌زنید.»

این اظهارات از سوی برخی چهره‌های نامدارتر نیز با واکنش منفی مواجه شد. مثلاً عباس عبدی، روزنامه‌نگاری اصلاح‌طلب، با تشبیه عبادی به «جلاد روهینگیا» که او نیز پیش از این برنده جایزه صلح نوبل بوده، نوشت: «برخی ایرانیان آن سوی آب نیز هیزم‌کش این جنایت شده‌اند. هنگامی که آنگ‌سان سوچیِ ایرانی خواهان تحریم این مردم شود از ترامپ و پمپئو چه انتظاری می‌توان داشت.» 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين