۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۸
کد مطلب : ۵۵۶۲۱

۵ کره‌ای پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان باختند


به گفته مقامات کره جنوبی، هفته گذشته پنج نفر در این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست دادند.
۵ کره‌ای پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان باختند
به گزارش  رویترز، بنابر اعلام مقامات کره جنوبی، هفته گذشته پنج نفر در این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست دادند و این شرایط نگرانی‌هایی را در مورد ایمنی واکسن به همراه داشته است.
همچنین مرگ این افراد در اثر تزریق واکسن درحالی رخ داده که به دلیل شیوع بیماری کووید  ۱۹ برنامه واکسیناسیون فصلی در این کشور گسترش پیدا کرده است.
مقامات کره جنوبی ماه گذشته اعلام کردند قصد دارند،  ۲۰ درصد واکسن آنفلوانزای بیشتر برای فصل زمستان نسبت به سال قبل تهیه کنند تا ۳۰ میلیون نفر در برابر این بیماری واکسینه شوند و از وارد شدن فشار بیشتر به نظام سلامت ناشی از شیوع کووید ۱۹ جلوگیری شود.
با این حال، مشخص شد حدود ۵ میلیون دوز  واکسن که باید در یخچال نگهداری می‌شدند، هنگام انتقال به یک مرکز درمانی در معرض دمای اتاق قرار گرفته‌اند و همین موضوع واکسیناسیون افراد واجد شرایط را به مدت ۳ هفته به حالت تعلیق درآورد.
افزایش اعتماد عمومی به واکسن‌ها در سال جاری به یک چالش بزرگ جهانی تبدیل شده است، زیرا برخی از کشورها برای تأیید واکسن‌های آزمایشی کووید ۱۹ قبل از اتمام مطالعات کامل ایمنی و اثربخشی عجله دارند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين