۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : ۵۶۰۵۱

روند افزایشی شیوع کرونا در گلستان/ ۳ شهرستان در وضعیت قرمز هستند

روند افزایشی شیوع کرونا در گلستان/ ۳ شهرستان در وضعیت قرمز هستند

گرگان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از افزایش روند شیوع کرونا در استان خبرداد و گفت: شهرستان های بندرگز ، گرگان و مینودشت در وضعیت قرمز دارند.
به گزارش بیان ما - عبدالرضا فاضل بعدازظهر سه شنبه در خصوص آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهارکرد: در حال حاضر، روند ابتلاء به کووید ۱۹ در گلستان با افزایش مواجه شده و استان گلستان در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد.
وی افزود: شهرستان‌های بندرگز، گرگان و مینودشت در وضعیت قرمز، آزادشهر، بندرترکمن، کردکوی و کلاله در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های آق قلا، رامیان، علی آباد، گالیکش، گمیشان و گنبد در وضعیت زرد هستند.
فاضل بیان کرد: در حال حاضر ۳۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۲۵ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: بیش از ۵۲ درصد از بستری‌ها شامل افراد بالای ۵۵ سال، ۴۱.۶ درصد افراد بین ۱۵ تا ۵۵ سال و حدود ۶ درصد هم افراد زیر ۱۵ سال را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: متأسفانه آمار جان باختگان کرونا در گلستان به هزار و۲۱ فوتی رسیده است.
وی گفت: از مردم استان می‌خواهیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و برگزار نکردن مراسم‌های دسته جمعی، ضمن مراقبت از خود و خانواده شأن، از کادر بهداشت و درمان هم حمایت کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما