۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۵۶۰۵۸

آغاز احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی وشهید تندگویان

آغاز احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی وشهید تندگویان
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: عملیات اجرایی پروژه احداث تقاطع غیر همسطح بزرگراههای شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان فردا با حضور مجازی پیروز حناچی شهردار تهران آغاز خواهد شد.
به گزارش بیان ما - صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی (نواب) و شهید تندگویان را یکی از نقاط پر تقاضای سفر در پهنه جنوبی شهر تهران دانست. این منطقه از یک سو به دلیل قرار گرفتن در کریدور سفرهای ورودی از استان‌های جنوبی کشور و از سوی دیگر به دلیل واقع شدن در مسیر حرم مطهر امام خمینی (ره)، بهشت زهرا (س) و نیز نزدیکی به پایانه مسافربری جنوب پایتخت همواره با حجم قابل توجهی از ترافیک عبوری و محلی مواجه بوده است.
وی با بیان اینکه وضعیت موجود تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان با پس زدگی ترافیک در محل تقاطع به ویژه در ساعات اوج تردد همراه است، یادآور شد: وضعیت یادشده همواره تأثیری مستقیم بر جریان ترافیک میدان بهمن گذاشته و علاوه بر افزایش مصرف سوخت، زمان سفرهای درون شهری را افزایش می‌دهد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، طرح تقاطع غیر همسطح بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان را شامل یک مسیر زیرگذر در امتداد باند شرق به غرب بزرگراه شهید تندگویان و یک پل چپ‌گرد برای برقراری گردش ترافیکی شمال به شرق در محل تقاطع دانست و عنوان کرد: غیر همسطح سازی تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان ضمن کاهش گردش‌های اضافی، بار ترافیک ورودی به میدان بهمن و بزرگراه آزادگان را کاهش داده و ضمن توزیع متناسب ترافیک عبوری، بر بهبود رفت و آمدهای محلی نیز اثرگذار است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين