۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب : ۵۶۴۳۶

زلزله ترکیه| نجات دختر ۳ ساله از زیر آوار؛ افزایش تلفات به ۷۹ نفر +عکس


مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد، تلفات زلزله ۶.۶ ریشتری روز جمعه در این کشور به ۷۹ کشته و ۹۶۲ زخمی افزایش یافته و نیروهای امدادی تاکنون ۱۰۵ نفر شامل یک دختر سه ساله را از زیر آوار نجات داده‌اند.
زلزله ترکیه| نجات دختر ۳ ساله از زیر آوار؛ افزایش تلفات به ۷۹ نفر +عکس
به گزارش بیان ما - همزمان با ادامه تلاش‌های نیروهای امدادی در ترکیه برای کمک به زلزله‌زدگان زلزله اخیر در این کشور، مقام‌های ترکیه از افزایش شمار کشته‌ها به ۷۹ و زخمی‌ها به ۹۶۲ نفر خبر دادند.
خبرگزاری آناتولی صبح دوشنبه (امروز) در خبری فوری گزارش داد، نیروهای امدادی در ترکیه توانستند یک دختر سه ساله را زنده از زیر آوارهای ناشی از زلزله اخیر بیرون بیاورند و نجات دهند.
این رسانه همچنین خبر داد، ساعاتی قبل از نجات این کودک سه ساله، نیروهای امدادی یک دختر ۱۴ ساله دیگر را که ۵۸ ساعت در ازمیر زیر آوار مانده بود، نجات دادند.
مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه موسوم به «آفاد» هم در تازه‌ترین آمار خود درباره زلزله ۶.۶ ریشتری روز جمعه در این کشور اعلام کرد، تلفات زلزله به ۷۹ کشته افزایش یافت و تعداد زخمی‌ها هم به ۹۶۲ نفر افزایش یافته است.
طبق اعلام این نهاد دولتی، بعد از زلزله روز جمعه که ازمیر و مناطق اطراف آن را لرزاند،  تا کنون حدود ۱۱۲۰ پس لرزه اتفاق افتاده که شدت ۴۳ پس لرزه ۴ ریشتر بوده است.
بنا بر اعلام آفاد، نیروهای امدادی تاکنون توانسته‌اند ۱۰۵ نفر را از ریز آوارها نجات دهند و تلاش‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان همچنان ادامه دارد.

نجات دختر 3 ساله از زیر آوار زلزله ترکیه
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما