۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۷
کد مطلب : ۵۷۶۳۶

پاسخ به ۱۵ سؤال درباره محدودیت‌های جدید کرونایی

پاسخ به ۱۵ سؤال درباره محدودیت‌های جدید کرونایی
 

با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف قطع زنجیره همه گیری ویروس کووید ۱۹، از روز شنبه «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا» اجرا می‌شود.
به گزارش بیان ما - طرح جدید محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه اول آذرماه در سراسر کشور اجرا می‌شود.
در ادامه به ۱۵ سوال مهم درباره آغاز طرح محدودیت‌های کرونایی پاسخ داده می‌شود:
    سوال یک:
به نظر می رسد مسئولان ذیربط در اجرای طرح محدودیت‎ها از ابتدای آذر اطلاع رسانی خوبی انجام ندادند و نوعی سردرگمی بین مردم و حتی مسئولان وجود دارد.
پاسخ:
در این زمینه اطلاع رسانی به نحو مناسب تاکنون انجام شده است؛ حضور وزیر محترم کشور و فرمانده قرارگاه در برنامه تیتر شب، حضور رییس کمیته امنیتی اجتماعی در گفتگوی ویژه خبری، حضور دبیر کمیته امنیتی اجتماعی در برنامه تیتر شب، مصاحبه با شبکه های مختلف رادیو ، مصاحبه با رسانه ها، صدور اطلاعیه مکتوب، برگزاری جلسه با استانداران و فرمانداران سراسر کشور از جمله اقدامات در این زمینه بوده است. پاسخگویی لحظه ای به سوالات و شبهات رسانه ها و مسئولین نیز کماکان در دست اقدام می باشد.
•    سوال دو:
چرا اجرای طرح این همه استثنا دارد؟ از جمله؛ مشاغلی که فعالیت شان خیلی ضروری نیست مثل رانندگان اینترنتی
پاسخ:
تنها مشاغل و فعالیت هایی مستثنی شده اند که با نیازهای روزانه و ضروری مردم ارتباط دارد. تاکسی های اینترنتی در زمره حمل و نقل عمومی قرار داشته که مشمول ممنوعیت نخواهند شد بویژه که تردد خودروهای شخصی در ساعاتی از شبانه روز که اعلام شده، ممنوع است.
•    سوال سه:
چرا همه مشاغل باز هستند جز تعدادی مشاغلی که اهمیت چندانی ندارند؟
پاسخ:
حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد صنفی در کشور وجود دارد که تنها گروه اول مشاغل صنفی حدود ۷۰۰ هزار واحد را شامل می شود و همین گروه به دلیل نیاز مردم در دوران اجرای طرح، فعالیت می کنند. ضمن اینکه حوزه ادارات، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نیز در این طرح مشمول محدودیت شده‌اند که در مجموع بخش اعظمی از فعالیت های کشور را در بر می گیرد.
•    سوال چهار:
نحوه تردد برخی مشاغل در ساعات قرنطینه چگونه است؟
پاسخ:
منع تردد در ساعات ۹ تا ۴ بامداد صرفا مشمول شهرهای قرمز است. مشاغل ضروری از طریق فرمانداری ها احصا و لیست آنها به راهور اعلام خواهد شد تا از اعمال قانون خودداری شود.
•    سوال پنج:
ساعات کاری حمل و نقل عمومی در این دوره محدودیت‎ها چگونه است؟
پاسخ: 
در این طرح محدودیت ساعت برای فعالیت حمل و نقل عمومی پیش بینی نشده است. پیشنهاداتی به ستاد ملی ارسال شده تا برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری اقدام شود تا با افزایش ظرفیت از تراکم کاسته شود. البته با توجه به تعطیلی بسیاری از حوزه ها در شهرهای قرمز عملا تقاضا برای سفر کاسته می شود و این امر نیز موجب کاهش تراکم خواهد شد.
حمل و نقل عمومی بار و کالاهای اساسی و مسافر بین شهری اعم از ریلی، جاده ای و هوایی نیز در این طرح مشمول  محدودیت نشده لیکن وزارت
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين