۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب : ۵۷۷۰۱
نماینده فراکسیون الصادقون:

تنها سفارتخانه ای که با سامانه موشکی ازآن محافظت میشود آمریکا است

تنها سفارتخانه ای که با سامانه موشکی ازآن محافظت میشود آمریکا است

 

نماینده فراکسیون الصادقون گفت که سفارت آمریکا در عراق تنها سفارتخانه ای در جهان است که سیستم های موشکی و تانک در اختیار دارد.
به گزارش بیان ما به نقل از براثا، «احمد الکنانی» نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق گفت که هیچ سفارتخانه ای در جهان مانند سفارت آمریکا در بغداد سیستم های موشکی و تانک و پهپاد ندارد.
وی افزود: سفارت آمریکا در عراق، تنها سفارتخانه ای در جهان است که با سامانه موشکی و تانک حفاظت می‌شود.
این نماینده عراقی ادامه داد: اقدامات آمریکایی‌ها برای حفاظت از سفارتخانه خود در بغداد، نقض حاکمیت عراق و قوانین بین‌المللی است.
پیش از این نیز «فاضل جابر الفتلاوی» نماینده ائتلاف الفتح اعلام کرده بود که عراق در سایه حضور نظامیان آمریکایی، حاکمیت ملی خود را از دست داده است.
وی افزود: هیچ کسی نمی تواند در عراق دَم از حاکمیت ملی بزند چرا که حریم هوایی ما توسط جنگنده های آمریکایی نقض می شود. هر کشوری در جهان که میزبان نظامیان خارجی و پایگاه های آنها باشد و حریم هوایی آن توسط یک کشور مشخص نقض شود حاکمیت ملی ندارد و این مسأله برای عراق صدق می کند.
وی گفت: وجود سفارت آمریکا در بغداد با این حجم و تعداد کارمندان که بزرگترین سفارت در جهان به شمار می رود یک مسأله عجیب و غریب در عرف دیپلماتیک محسوب می شود.
منبع مهر
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين