۰
تاریخ انتشار
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۵۸۳۵۶

دریافت وام معیشتی ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی/ چگونه مورد سودجویی کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیریم؟

 
 
یک پژوهشگر مسائل حقوقی می‌گوید، برای ناکام گذاشتن سودجویان جهت دسترسی به اطلاعات و سوءاستفاده از آن بهتر است قبل از ثبت نام جهت دریافت وام، آدرس سایت‌های معتبر از ارگان مورد نظر گرفته شود و بعد ثبت نام صورت بگیرد.

به گزارش بیان ما - امیرحسین صفدری در رابطه با توصیه‌های لازم جهت دریافت وام معیشتی و گرفتار نشدن در دام سودجویان گفت: از آنجا که قرار است برای دریافت وام معیشتی در ایام تعطیلات دوهفته‌ای کرونایی پیامک‌هایی جهت ثبت نام و دریافت این وام ارسال شود باید آگاه بود که اطلاعات بانکی را در هر لینکی که از طریق پیامک ارسال می‌شود وارد نکنید ابتدا از معتبر بودن آن سایت و صفحه اطمینان حاصل کنید، پس از آن اقدام به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات هویتی و بانکی خود کنید تا قربانی کلاهبرداری اینترنتی از طریق فیشینگ نشوید.
این پژوهشگر مسائل حقوقی افزود: همچنین ذکر این نکته لازم است که باید مراقب ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی بود.
جدیدترین ترفند این افراد در خصوص ثبت نام دریافت کارت تردد در سامانه‌های حمل و نقل درون و برون شهری در ایام محدودیت‌های کروناست، بنابراین باید احتیاط کرد که در دام فریب تبلیغات این افراد سودجو در فضای مجازی قرار نگیرید.
بیشتر بخوانید
در حقیقت این کلاهبرداران با ساخت صفحات جعلی ممکن است دست به سرقت اطلاعات هویتی و بانکی افراد بزنند لذا هنگام ثبت اطلاعات باید مراقب بود که در چه سایتی ثبت نام صورت می‌گیرد. همچنین برای ناکام گذاشتن سودجویان جهت دسترسی به اطلاعات و سوءاستفاده از آن بهتر است آدرس سایت‌های معتبر از نهاد مورد نظر گرفته شود و بعد ثبت نام صورت بگیرد.
منبع: آنا
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما