۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب : ۵۸۴۴۳

شلیک راکت به پالایشگاه‌ نفتی در صلاح‌الدین عراق

شلیک راکت به پالایشگاه‌ نفتی در صلاح‌الدین عراق

منابع خبری از اصابت حداقل یک فروند راکت از نوع کاتیوشا به پالایشگاه نفتی چین در استان صلاح‌الدین عراق خبر دادند.
 
به گزارش بیان ما - منابع خبری از اصابت حداقل یک فروند راکت از نوع کاتیوشا به پالایشگاه نفتی چین در استان صلاح‌الدین عراق خبر دادند.
مقامات عراقی یکشنبه‌شب به خبرگزاری رویترز گفتند که یک فروند راکت به پالایشگاه کوچک متعلق به چین در این استان اصابت کرده و باعث آتش سوزی در این پالایشگاه شده است.
تصاویر و ویدیوهایی نیز در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است که وقوع آتش‌سوزی در این پالایشگاه را تأیید می‌کند.
رادیو صدای عراق نیز گزارش داد که پالایشگاه هدف قرار داده شده، پالایشگاه بیجی است. حمله راکتی به این پالایشگاه بر اساس گزارش‌ها تاکنون هیچ تلفات انسانی نداشته است.
هنوز فردی یا گروهی مسئولیت این حمله راکتی را برعهده نگرفته است. با این حال شبکه خبری «اسکای نیوز عربی» متعلق به امارات مدعی شد که تعدادی از عناصر داعش به شرق استان صلاح الدین حمله کرده است.
بغداد الیم نیز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که آتش در این پالایشگاه همچنان مشتعل است و نیروهای دفاع مدنی برای اطفای حریق به محل اعزام شده‌آند.
اخیرا دولت فعلی عراق به نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی برای لغو قراردادها با چین تحت فشار قرار گرفته است.
دولت پیشین عراق به نخست‌وزیری «عادل عبدالمهدی»، طی سفری که سال گذشته به چین داشت تفاهم‌نامه‌ زیادی با چین در زمینه‌های اجرای پروژه‌های اقتصادی و حمل و نقل و غیره امضا کرد. حدود یک سال بعد کاظمی نیز در سفری مشابه، تابستان امسال به امریکا رفت و تفاهم‌نامه‌های اقتصادی و تجاری با مقامات این کشور امضا کرد.
برخی احزاب سیاسی از دولت الکاظمی به دلیل اینکه تحت فشار آمریکایی‌ها مجبور به لغو این توافق‌ها شده، انتقاد کرده‌اند. با این حال او لغو هرگونه قرارداد یا تفاهم‌نامه با چینی‌ها را رد کرده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما