۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۴
کد مطلب : ۵۸۵۸۱

تکلیف نمره ورزش در کلاس های مجازی چه می‌شود؟

 
 
مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش گفت: معلمان با توجه به دستورالعملی که از سوی آموزش و پرورش برای کلیه مدارس کشور در خصوص درس تربیت بدنی ارسال شده است باید ارزشیابی و نمره دهی را انجام دهند.

 محمد جعفری، مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش  در خصوص چگونگی ارزشیابی و نمره دهی درس تربیت بدنی را با مجازی شدن آموزش، گفت: درست است که محتوای آموزشی را از طریق برنامه شاد در اختیار دانش‌آموزان قرار میگیرد و بارگذاری میشود، ولی در واقع خود معلمان با توجه به دستورالعملی که از طرف آموزش و پرورش به کلیه مدارس ابلاغ شده است، عمل می کنند.

جعفری توضیح داد: معلمان تربیت بدنی هم مرتبط با کتاب راهنمای معلم باید محتوایی را آماده کنند که آن محتوا را در اختیار دانش آموزان قرار دهند، که بر اساس عملکرد دانش آموزان بر اساس محتوا، ارزشیابی را انجام می‌دهند و هم بر اساس تکمیل حرکتی را از سوی دانش آموزان با نظارت والدین را می‌خواهند.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش افزود: نکته‌ای که تاکید شده از سوی آموزش و پرورش به مدارس کل کشور به دلیل رعایت، حفظ و ملاحضات فرهنگی از فرستادن فیلم بویژه برای دانش آموزان دختر در مدارس کل کشور در هر مقطعی ممنوع است و از درخواست این چنینی معلمین تربیت بدنی کاملا خوداری شود، تا مشکلات دیگری رخ ندهد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط متفاوت تحصیل و آموزش در دوران کرونا که همه دروس مجازی است و درس تریت بدنی هم از این روش مجزا نیست و به صورت مجازی هر چند به کیفیت حضوری نیست، باید به صورت مجازی درس تربیت بدنی تعطیل نیست، که یک نمونه ارزشیابی در اردیبهشت ماه برای کل کشور ابلاغ شد. نحوه ارزشیابی و نمره دهی با توجه به نمرات نوبت اول نمره دهی شود و با شرایط نوبت اول تصریح شد.
همچنین جعفری بیان کرد: برای نمره دهی درس تربیت بدنی برای دانش آموزان الگو‌هایی را در نظر گرفته شده است و معلم با توجه به سرفصل‌هایی که تدریس می‌کرده است و حرکات ورزشی که انجام می‌شود با مشارکت خود دانش آموز و اولیا با معلمان ارزشیابی و نمره دهی درس تربیت بدنی برای دانش آموزان داده و اجرا می‌شود.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش تاکید کرد: فیلم‌هایی در رابطه با دروس تربیت بدنی برخی معلمان طراحی شده است، برای مثال برای پایه‌های اول، دوم، سوم ابتدایی آزمون‌های آمادگی جسمانی گرفته شود و رکورد را ثبت می‌کند و تعداد دفعاتی که یک حرکت ورزشی را انجام می‌دهد آمادگی جسمانی دراز نشست و زمانی که برای این ورزش در نظر گرفته شده است را دانش آموز انجام می‌هد و این رکورد را والدین ثبت کرده و برای معلم ارسال کند و معلم با توجه به فعالیت‌ها و سوابق تحصیلی ارزشیابی و نمره را برای دانش آموز بارگذاری می‌کند.
منبع: میزان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما